Zıplayan Polis Arabası – Araba Oyunu

By | 04 Nisan 2012

 

Zıplayan Polis Arabası – Araba Oyunu

Zıplayan Polis Arabası oyunu tamamıyla sürükleyici, tamamıyla keyifli bir oyundur. Bunun sebebi bir polis arabasıyla oynamamızdır. Polis arabaları çok hızlı ve kalitelidirler. Bize bu oyunda verilen araba ise diğer polis arabalarından bile daha iyidir. Bunun sebebi oyunda polis arabamızın zıplayabiliyor olmasıdır. Size kilometrelerce uzakta olan bir kaza raporu gönderildi ve siz oraya mümkün olduğunda çok hızlı gitmelisiniz. Oraya ne kadar çabuk ulaşırsanız kazayı o kadar çabuk rapor edebilirsiniz. Polis arabamıza bu oyunda olağan üstü bir yetenek verilmiş. Oda zıplayabilmesi. Polis arabasını zıplatabilmek için boşluk tuşuna basmanız gerekmektedir. Ayrıca arabanızı ok tuşlarıyla hareket ettiriyorsunuz. Arabanızı hızlandırabilmek için yukarı ok tuşunu kullanmalısınız. Yavaşlatabilmek içinse aşağı ok tuşu yeterli olacaktır. Sağa ve sola manevra yapmak içinse yine sağ ve sol ok tuşları gerekmektedir. Oyunu bir kere başlattıktan sonra bir daha fareye ihtiyacınız kalmayacaktır. Bu noktadan sonra tamamen oyunu klavyedeki ok tuşlarıyla ve boşluk tuşuyla oynamak zorunda kalacaksınız. Buda oldukça eğlenceli olacaktır. Çünkü bu tuşlar büyük ve belirgin olduğu için özellikle çocuklar bile rahatlıkla bu oyunu oynayabileceklerdir.

Oyunda ilerleyen bölümlerde kaza mahalline yaklaştıkça trafik daha da yoğunlaşmaktadır. Böyle yerlerede üst üste sürekli boşluk tuşuna basmanız gerekmektedir. Fakat boşluk tuşuna o kadar dikkatli basmalısınız ki diğer arabalara çarpmamalı veya onların üstüne düşmemelisiniz. Bu ilerleyen bölümlerde neredeyse imkansız hale gelmektedir. Çünkü arabalar sürekli üst üste gelmektedir.
Arabalara çarparsanız eğer oyundan diskalifiye olmuyorsunuz fakat hızınızı oldukça yavaşlatıyor. Eğer süre bitmeden bölüm sonuna ulaşabilirseniz istedğiniz kadar çok arabaya çarpın. Fakat böyle bir durumda bölüm sonuna gelebilmeyi unutun derim. Bu oyunda olmasını istediğim bir diğer şeyde polis sireni çalabilmekti. Fakat oyun yapımcıları bunu koymamışlar. Olsun sağlık olsun diyelim ve elimizdekilerle yetinelim. Oyun bir araba yarışı gibi fakat tam araba yarışı da değil. Araba yarışlarında genelde bir rakibiniz olur fakat burada süreye karşı yarışmak zorundasınız. Suçluların ortadan kaçmaması için. O halde bu oyuna bir araba oyunu diyebiliriz. Evet evet araba oyunları tam bu kategoriye yakışır niteliktedir. Oyuna başlamak içinse sitenin sağ alt tarafında bulunan oyunu oyna linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha sonra çıkan oyun ekranında biraz beklemeniz lazımdır. Burada sabırlı olmanız gerekmektedir.
Ekrana reklamlar çıkabilir bunlara tıklamayınız ve soluk renkte olan ‘’play game’’ butonunun koyu renk almasını bekleyin. O zaman link tıklanabilir duruma gelmektedir ve bu linki tıkladıktan sonra oyun açılmaktadır. Oyunu severek oynayacağınızı ve arkadaşlarınızla paylaşacağınızı umuyoruz. Eğer oyunu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız sitemizde bulunan Facebook’ta paylaş linkine tıklayarak paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ne kadar yüksek puan yaptığınızı paylaşın ve sınıfta en popüler oyuncu siz olmaya çalışın. Böyle popüler olmanız durumunda okulunuzdaki bütün kızlar peşinizden koşacaklardır. E o halde ne duruyorsunuz hemen sitemize gelin ve oynamaya başlayın.

kaynak: http://www.arabaoyunu.gen.tr/oyun/11/Ziplayan-polis-arabasi.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir