Yunanistan ve Kıbrıs AB-IMF’ye Kurtarma Fonu Açtı

By | 14 Mayıs 2013

Avro bölgesi maliye bakanları Kıbrıs ve Yunanistan için kurtarma ödemeleri kabul etmek daha sonra Brüksel’de bir araya kaynaklanmaktadır.

Bu yılın başlarında kabul edilmiştir kendi kurtarma paketinin, Kıbrıs ilk 3 milyar euro ($ 3.9bn £ 2.5 milyar) için onay almak bekleniyor.

Bakanlar aynı zamanda ekonomisini reform için mücadele devam ettikçe, Yunanistan’ın kurtarma en son taksit kapalı oturum bekleniyor.

Toplantıda ayrıca Slovenya için devam kaygılar sürerken gerçekleşecek.

Slovenya Avrupa yetkililerden yardım isteyen Yunanistan ve Kıbrıs takip potansiyel muhtemel olarak görülüyor.

Bu bir kurtarma önlemek için tasarlanmıştır geçen hafta Slovenya’nın hükümeti tarafından açıkladı bir plan, rağmen.

Hükümet, ülkenin kapılmış bankacılık sisteminin yeniden yapılandırılması vergileri artırmak ve kamu şirketlerinin swathes özelleştirmeyi planlıyor.

Bu arada Yunanistan muazzam 240bn avroluk kurtarma en son ödeme kadar 7,5 milyar avro olarak alması bekleniyor, ilk 2010 yılında kabul etti.

Bu ücret, emeklilik ve bondholders ödemek için paraya ihtiyacı var.

Bu ayın başlarında, Uluslararası Para Fonu (IMF), kurtarma arkasındaki uluslararası kredi “troyka” biri, Yunanistan son üç yıl içinde bütçe açığı ile mücadelede “ilerleme” kaydettiğini söyledi.

Ama aynı zamanda ekonomiye yapısal reformlar “yetersiz” olduğunu ve vergi kaçakçılığı sorunları ele alınmadığını söyledi.

Daha fazla tasarruf tedbirleri kendi kurtarma en son taksit alan Yunanistan’ın bir durum olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir