Yunanistan Sivil Hizmet İşine Girenleri Özel Muameleye Alacak

By | 20 Nisan 2013

Hükümet 4000 kamu sektöründe iş kayıpları bu yıl da dahil olmak üzere kesim kabul sonra Yunanistan değer € 8.8bn Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu bir yardım paketi sağladı.

Uluslararası alacaklılar troykası temsil eden yetkililer karşılığında memur binlerce yangın bir hükümet rehin takip eden fonlar serbest bırakmayı kabul etti. Anlaşma Mayıs ayında bir başka € 6BN ardından önümüzdeki haftalarda bir başlangıç ​​€ 2.8 milyar kredi diliminin verilmesini içerir.

“Yunanistan stabilize ve diğer ülkelerde belirsizlik hissetmeye başlıyor zaman konumunu bir anda daha güvenli hale geliyor,” Başbakan, Antonis Samaras dedi.

Muhafazakar lideri yakın zamanda Yunanistan “artık [kredi] üzerine muhtıralar bağlıdır” ne zaman geleceğini söyledi. Diye ekledi: “Yunanistan büyüme olacak Bu rekabetçi ve dışa dönük olacak … biz güçlü bir Yunanistan olacaktır..”

IMF’nin ziyaret heyet başkanı, Pol Thomsen, ülkenin mali ilerleme alkışladı. “Yunanistan gerçekten uzun bir yol kat etti. Mali uyum herhangi bir standart tarafından olağanüstü olmuştur,” dedi. Ülkenin ekonomik performansının bir kez kostik eleştirmen Thomsen, Yunanistan daha fazla ücret ve emeklilik kesintileri olmadan bütçe hedeflerini karşılayacak ve “yavaş yavaş” 2014 yılında büyümeye geri öngörüsünde bulundu.

Yardım Yunan bankalarının yeniden sermayelendirilmesi yardımcı olmak için kullanılacaktır. Yorumlar da dikkatli bir şekilde Yunanistan da yardım almak için yerine getirmesi gereken ağır şartları dengelemek için kalibre olduğu ortaya çıktı. Anlaşmaya göre, hükümet memur toplu işten onayladı. Samaras bazı 15.000 çalışanı yılın sonuna kadar 4.000 işten ile 2015 yılına kadar ateş söyledi.

Anayasal, kamu sektörü Mesajları yaşam için iş olarak garanti edilir – bir dikmek başlangıçta siyasi bağlantıları için haksız yere işten çıkarılma işçilerin korumayı amaçlayan ancak yaygın olarak Atina’nın anıtsal borç kazık kökünde hovardalık için suçladı. Yetkililer, işten Yunanlılar yüz binlerce krizin patlak vermesinden bu yana işini kaybetti özel sektörde hakim olan eşitsizlik duygusunu telafi yardımcı olacağını umuyoruz.

Huzursuzluk için hazırlanıyorlar, Yunan başbakanı yapan bürokratların yetenekli personelin yeni nesil yerini vurguladı. Samaras söyledi: “Bu, bazı iddia Bu bizim kamu sektörünün belirgin bir iyileşme ve Yunan toplumunun talep ediyor ne olduğunu sözde insan kurban değil..”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir