Yaşayan En Uzun Köpek Balığı Bulundu!

By | 15 Ağustos 2016

Yaşayan En Uzun Köpek Balığı Bulundu!

Bilinen, yaşayan en büyük köpek balığı olduğu iddia edilen ve diğer köpek balıkları ile karşılaştırıldığında daha yavaş hareket ettiği söylenen keşfedilmiş köpekbalığının ortalama olarak saatte 1 mil hızda seyrettiği söylendi. 400 yaşında olduğu iddia edilen, bu köpekbalığının yaklaşık olarak 20 feet uzunluğunda olduğu söyleniyor. Bu boyutta metrik olarak 6 metreye kadar denk geliyor.

GreenLandShark

Diğer köpek balıklarına göre çok daha yavaş büyüdüğü söylenilen bu köpekbalığının ortalama olarak yılda 1 santimetre kadar büyüdüğü söyleniyor. Yani normale göre oldukça yavaş bir büyüme hızına sahip. University Of Copenhagen Deniz Biyoloğu John Steffensen konu ile ilgili yaptığı açıklamanın birinde aslında bu köpekbalığının yaşını ölçmek için ciddi anlamda uğraştıklarını dile getirdi.

Söz konusu zorlayıcı tekniğin sonucunda çıkan sonuçlarda da görülüyor ki bu köpek balığı yaklaşık olarak 1624 yılında doğmuş. Bu durumda köpek balığı 392 yaşında oluyor. Bu da normal köpek balıklarına göre çok daha büyük bir rakam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir