Windows 8 ile Gelen Yenilikler!

By | 27 Ekim 2012

Burada Windows 8 ile gelen yeniliklerin birkaç tanesinden bahsedeceğiz. Öncelikle kötü olan bir yenilikten başlayalım.

F8 Menüsü: Bilgisayarımız açılmadığında veya herhangi bir hata ile karşılaştığında kuşkusuz direk açılırken F8 tuşuna basarız. Bunun sebebi ise Windows başlangıç onarmanın başlaması veya diğer seçeneklerin bulunmasıdır. Ancak bu sefer öyle bir şey olmuş ki orayı iyice karıştırıp darma duman etmişler. Seçenekler kategorilere ayrılmış halbuki zaten 3 veya 4 seçenek var.

Menü Çubukları: Menü çubukları görsel hale getirilmiş. Tıpkı Word’deki gibi. Ama bunun pek bir önemi yok. Birkaç yol ile kendi menümüzü düzenleyebiliyoruz.

Kendi Uygulama Marketi: Windows kendini aşmış ve metro arayüzü dediğimiz bölüme kendi uygulama dükkanını da yerleştirmiş.

En ucuz işletim sistemi: Windows’un şu ana kadar üretilmiş işletim sistemi. 79 TL’ye istediğiniz sürüme sahip olabiliyorsunuz!

Son Derece düşük RAM ve CPU kullanımı: Bu işletim sisteminde RAM ve CPU kullanımı o kadar düşürülmüş ki Windows 7’nin yarısı kadar diyebiliriz.

Çok Hızlı Açılıp Kapanma: Açılış ve kapanış süreleri inanılmayacak derecede düşürülmüş. Denememize göre 15 saniyede açıldı ve yaklaşık 20 saniye civarında kapandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir