WiFi Ne İşe Yarar ?

By | 07 Ocak 2014

Son yılların popüler terimlerinden bir tanesi olan WiFi, internet sektörünün en hızlı ilerleyen teknolojilerinden bir tanesi olmuştur. Günümüz de çoğunlukla dizüstü bilgisayarlar da ve masaüstü bilgisayarların da kullanılan bir teknoloji iken şimdiler de birçok yeme içme ve sosyal yerlerde kablosuz internet ağları bulunmaktadır. WiFi internet konusun da insanlar büyük kolaylık sağlayarak ev ve iş yerlerinde modemler ve telefonlar ile uğraşmaktan kurtulmamıza yardımcı olmuştur.

WiFi Ne İşe Yarar

Küçük modem ile internete kolay ve hızlı bir şekilde bağlanmamızı sağlayan WiFi, gereksiz masraflardan insanları kurtarmaktadır.

Modeminiz tek bir bilgisayara bağlı olduğu zaman bunu birden fazla bilgisayar da kullanmak istediğinizde takdir de WiFi devreye girmektedir. Ses kartına benzeyen ufak bir parça slotlara takılır. Wi-Fi IEEE(2) 802.11b3 yada 802.11a4 diye bilinen telsiz teknolojilerini kullanılarak frekans alınır ve internetinizi frekansa para ödemek zorunda kalmadan her yerde kullanabilirsiniz. Bu sade de kablo devrine son verip kablosuz modem devri açılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir