Varis Nedir

By | 11 Kasım 2013

Varis, bacağın arka kısmında meydana gelen toplardamarların basınçtan dolayı genişlemesi ve şişmesi durumuna denilir. Özellikle yaşı ilerlemiş ya da hamile bayanlarda sıklıkla görülebilir. Bunun yanı sıra çalışan bayanlar kesiminde de görülen varis, sürekli ayakta kalan ya da hareket etmeden sürekli oturan kişilerde de görülebilir.

Ağrı, sancı ve ayaklarda ki şişme durumu ise en çok rahatsız eden nedenlerinden bir tanesidir. Tedavi gerektiren hastalıklardan bir tanesi olmasının yanı sıra kalıcı olarak ortadan yok olmaz. Sadece o anlık için ağrıları azaltır. Bazen de tedaviye cevap vermez. Bunun için yapmanız gereken en önemli yöntemlerden bir tanesi tamamıyla bitkisel ürünlerden biri olan varis kremi tercih etmeniz ve düzenli bir şekilde kullanmanız olacaktır.

Varis kremleri, ağrıları hafifletir, sancılarınızı dindirir ve ayak ya da bacaklarınızda oluşan şişlikleri indirirken damarların şişkinlikten dolayı bacaklarınızda bıraktığı kötü görünümü ortadan kaldırır. Son yıllarda ağrı ve masaj kremi gibi ürünler varis ağrılarını kesebilmektedir. Romatizma gibi sorunları ise ağrı ve romatizma kremi ile yok edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir