Vahide Gördüm Hayatı

By | 13 Nisan 2012

Vahide Gördüm

Vahide Gördüm Doğma büyüme İzmirlidir. Fakat ailesi Yunanistan dan göç etmişidir. Vahide Gördüm 13 Haziran 1965 yılında İzmir ‘de Dünya ‘ya gelmiştir. Ünlü oyuncunun annesi ev hanımıdır. Babası ile kamyon şoförlüğü yapmaktadır. Vahide Gördüm ilk ve orta öğretimini İzmir de tamamlamıştır. Lise öğreniminde grafik okumuştur. Oyunculuğa büyük merakı olan gördüm ‘ün en büyük hali oyunculuk yapmaktı.

Liseyi bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi iktisat ölümünü kazandı. Bu bölümü okurken güzel sanatlar sınavına giren Gördüm sınavı kazandı. 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümüne giren gördüm Bölümü birincilikle bitirdi. Okulunda başarılı olmasını sağlayan en önemli kişi Vahide Gördüm ‘ün hocası olan Özdemir Nutku ‘dur. Okulu bitirmesinin ardından Vahide Altan Gördüm ile Dünya evine girmiştir.
Evliliğinin ardından Ankara ‘ya taşınan çiftlerin 1994 yılında kızı Alize Dünya ‘ya gelmiştir. Bunun ardından Devlet Tiyatrosuna katılan gördüm Adana ‘ya gider. Gördüm 2003 ‘te Bir İstanbul Masalı izinde oynar ve bunun ardından gördüm ailesi İstanbul ‘a yerleşir. Bu dizilerin ardından gördüm birçok dizide oynayarak kendisini gösterir. Türk halkı tarafından beğeni kazanan oyuncu en son olarak Adını Feriha Koydum dizisinde Zeynep Yılmaz olarak rol alır. Fakat dizi başladıktan bir süre sonra Vahide Gördüm ‘ün kanser olduğu ortaya çıkar ve diziden ayrılmak zorunda kalır. Vahide Gördüm şu anada kanserle mücadele etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir