Ücretsiz Blog Sitesi Açmak

By | 14 Eylül 2011

İnternet kullanıcılarının çoğu bu olaya illaki bir el atmıştır “Ücretsiz blog sitesi açmak.” Aslında herkesin yapamayacağı zor bir olay gibi gözüksede ücretsiz blog servisleri ile kendinize ait bir blog sitesi oluşturmak aslında çok kolaydır. Ücretsiz blog sitesi açabilmenize olanak sağlayan bir çok servis bulunmaktadır. Fakat bizim ve bu konuda bilgili kişilerin tavsiye ettiği sistem WordPress’tir.

Gelelim ücretsiz blog servisi olan WordPress‘in bize sunduğu özelliklere;

– İsminiz.wordpress.com uzantılı bir alan adı ve ücretsiz hosting.

– Kolay kullanılabilir ve sade bir admin paneli.

– Teknik destek, yine ücretsiz olarak bol tema ve kurabileceğiniz eklentiler.

Şimdi size ücretsiz WordPress blog servisi ile nasıl blog açabileceğinizi anlatacağız;

Öncelikle buraya tıklayınız. Daha sonra ”Blog Adresi” kısmına almak istediğiniz alan adını yazın ( ör: byguncel.wordpress.com ). Zaten bu alan adı boşta ise bunu görebileceksiniz. Kullanıcı adı, şifre ve e-posta bölümlerini kendinize göre doldurun. ”Subscribe to our blog to learn about new themes, features, and other news.” yazısına tick atmanızı öneriyorum. Bu kısmı işaretlerseniz yeni çıkan wordpress temaları ve eklentileri e-posta adresinize mail olarak gönderilecek ve sizde bunlardan haberdar olmuş olacaksınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra Sign Up’a tıklayın.

Sonra E-posta adresinize gelen mailden hesabınızı aktive edin. Aktive linkine tıkladıktan sonra hesabınız aktifleştirilmiş olacak ve doğrudan yeni açtığınız sitenizin admin paneline gitmiş olacaksınız. Buradan sitenize istediğiniz temaları, eklentileri yükleyebilir, siteniz için yazılar yazabilirsiniz.

Yazar: byguncel.com

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir