Toz Pireleri

By | 25 Mayıs 2012

Toz Pireleri
Toz piresi diye tabir ettiğimiz canlılar Akar olarakta bilinirler ve çok küçük olmaları nedeni ile sadece mikroskopla görülebilirler. Toz pireleri insan vücudunda bulunan deri parçaları ile beslenirler. Dace bir insanın vücudu üzerinde gözle görülemeyen milyonlarca adet akar bulunur. Toz pireleri yani akarlar ancak nemli olan ortamlarda yaşayabilirler. Genel olarak halılar, yatak, yastık ve de kirli olan alanlarda görülürler. Akarlar güneş ışınlarının bulunmadığı alanlarda yaşamayı tercih ederler ve çok hızlı ürerler. İlaçlama esnasında özel donanımlı ekipmanların kullanılması gerekmektedir.
Akar(Mite)insanlarda çok çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilmektedirler. Bir adet akar gün içerisinde 20 ile 40 kez aralığında dışkılarlar.
Akarların sebep olduğu ve insanda görülen hastalıların başında astım, alerjik hastalıklar ile bronşit türü hastalıklar gelir. Toz piresine karşı uygulama yapacak olan ilaçlama şirketi doğru ekipmanlar kullanmalı ve bu konuda mutlaka önceden yeterli eğitimi almış olmalıdır.
Toz pireleri yani akarlar göz ile görülemedikleri için bu zararlılara karşı profesyonel olarak yapılmayan uygulamalar neticesinde çözüme ulaşmak maalesef imkânsızdır. Amatör olarak yapılan uygulamalar neticesinde gereksiz zaman ve de maddi kayıplara sebebiyet vermektedir. Özellikle insan üzerinde alerjik reaksiyonlara sebep olmaları nedeni ile çocuklar üzerinde kalıcı hasarlar bırakabilmektedirler. Bu yüzden evlerimizde var olan toz piresi yani akar sorunlarında yeterli donanıma sahip olan profesyonel böcek ilaçlama firmalarından yardım alınması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir