Topuk Çatlaklarını Gidermek

By | 12 Kasım 2013

En çok rastlanılan ayak sorunlardan bir tanesi de topuk çatlaklarıdır. Cildi kuru olan kişiler, topuk çatlaklarına daha fazla eğilim gösterir. Özellikle topuktaki nasır şeklindeki kalınlaşmalar, yürümenin neden olduğu travma ile çatlayabilir. Deri altındaki yağ dokusu vücut ağırlığının altında kaldığında, ayak derisini yana doğru genişleterek çatlamaya neden olur.

topuk

Özellikle kadınların başlıca sorunlarından bir tanesi olan topuk çatlakları sadece bayanları ilgilendiren sorunlardan değildir. Erkeklerde de görülebilen bu sorun oldukça rahatsız edici olmakla beraber kötü bir görünümü de yanı sıra getirir. Bunun için başvurulan yöntem ise ayakları kapalı ayakkabıların içinde saklamaktır.

Bu durum ise oldukça yanlış yapılan hatalardan bir tanesidir. Yani ayaklar sürekli kapalı bir ayakkabının içinde olduğu sürece mantar ya da kaşıntı gibi problemle karşı karşıya kalacaktır. Bu durumun yaşanmaması için sizlere uygun topuk çatlak kremi ile tedavi yapılabilir ve çatlaklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda çatlak giderici kremler sadece topuklarda değil ayağın herhangi bir bölümünde de işe yarar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir