Texas Toplumu Sinirlendi

By | 24 Nisan 2013

Teker teker, Batı, Texas kuşatılmış kasaba halkı, yakındaki Batı Gübre A.Ş. fabrikasında geçen hafta ölümcül patlama sonrasında, iyileşme sürecini başlatmak için Pazar günü yerel kiliseler içine açtı.

Etrafımızdakilere Pazar günü sonrası servis St Mary Katolik Kilisesi dışında akış olarak, Baba Boniface Onjefu sarıldı ve cemaat teselli ve kilise en genç üyelerine güven verici gülümsüyor ve yüksek beşli verdi.

“Batı güçlü bir şehirdir. Biz kesinlikle bu trajedinin üstesinden geleceğiz,” Onjefu patlama sitesinden bir mil, onun kilisede toplandı o söyledi. St Mary bazı üyeleri öldürüldü ya da yangını mücadele yaralandı, Onjefu CNN söyledi.

Kilisenin otopark 14 kişi öldü bu Çarşamba günkü patlama bu yana Orta Kuzey Teksas topluluk sular altında polis ve ilk müdahale için, bir tür, bir evreleme alanı haline gelmiştir.

Canlı ya da ölü – yetkilileri enkazda herhangi bir kurban daha bulmak için beklemeyin çünkü arama ve kurtarma çalışmaları, arama ve kurtarma çalışmaları haline var.

Batı Gübre en fabrikasında patlama şehrin kuzey tarafında çok harap, ve insanların sol yüzlerce yaralı, evsiz ve yardıma ihtiyacı.

Ulusal televizyonda, trajedinin kapsamında araştırmacılar olarak Boston Maratonu bombalama soruşturmada yol var takip, New England dramatik olaylar gölgesinde, daha sonra şüpheli takip.

Fakat birçok Texans eve yakın büyük bir ihtiyaç üzerine odaklanmak tuttu. Araçların uzun satırları hafta sonu boyunca gıda, su ve diğer erzak dışı bırakarak, toplum merkezi tarafından akış. Çok sayıda kilise grupları ve restoran sıcak yemek dağıttı.

“Bunlar bizim komşularımız. Onlar yardımcı olmak için geliyor,” Waco Emniyet Müdürlüğü Sgt. William Patrick Swanton söyledi. “You Amerika Birleşik Devletleri arasında olduğunu bulacaksınız Teksas. Bulabilirsiniz. Bu durumların bu tür söz konusu olduğunda bir kenara her şeyi koymak.”

Yangını mücadele öldü Batı’dan dokuz ilk müdahale yaklaşık üçte biri kasabanın gönüllü itfaiye ve EMT kuvvet temsil etti. Yangın iki itfaiye araçları ve ambulans yok. Komşu topluluklardan itfaiye ve kamyon şimdi Batı itfaiyede boşluğu doldurmak.

Az 3.000 sakinlerinin bu tarım kasabasında Pazar günü duygusal kilise de, rahibin cemaat Çarşamba günkü korku kendi kişisel hatırlama söyledi. O patlama duyunca o sadece papaz dönmüştü.

“Ben bir deprem olduğunu düşündüm,” Onjefu dedi. Onun küçük bir iki katlı tuğla ikamet patlama salladı gibi ışıkları açıp çaktı ifade etti.

Onjefu o dışında başlı zaman, hemen şehrin kuzey tarafında gökyüzünde yükselen duman büyük, koyu duman fark olduğunu söyledi. O arabaya aldım ve duman doğru sürdü.

Rahip şehrin tahrip bölümünde gelmesi ilk biriydi. O hemen bir ciddi hasar huzurevinde gelen kurbanları kaldırmak yardım başladı. Kasabanın lise ve gübre bitkiye da yakın orta okul, hem de ağır hasar oluştu.

Onjefu patlama bu yana, o Batı sokaklarında yürüyen insanların “gözünde korku” tanık olduğunu söyledi.

Imha anlamak çalışan birçok kiliseye bitki patladı neden cevap Onjefu istedi.

O Pazar hizmet sol “Ben kötü olabilirdi sanırım,” yaşlı bir kilise üyesi söyledim.

Onjefu gülümsedi ve kabul, bölgede yağmur ve rüzgarlar yangını uysal yardım ettiğini kaydetti onun vaaz, adamı hatırlatan ve şehir merkezine uzak duman zehirli bulut tuttu.

Tahliye kasaba halkı büyük bir temizleme çaba olacağa benziyor başlamak için geç Cumartesi eve dönen başladı. Yetkililer Pazar evlerine tekrar ikinci bir dalga izin verdi.

Süreci ile “, iyi ve düzenli gidiyor” “çok az hıçkırık,” Steve Vanek, Batı Belediye Başkanı yanlısı tem söyledi. Yetişkin sakinleri 7 de kadar izin verilir ediliyor, Teksas eyalet polisi gözetiminde, dedi.

Şehrin neredeyse tüm kuzey tarafında – Bir sıkı sokağa çıkma yasağı ve ağır devlet polis varlığı yeri yakınlarında kordon altına alanlar kontrol.

Yangın ve patlama nedeni henüz tespit edilmemiştir, ancak müfettişlerin patlamanın merkezinde izole var, Yardımcısı Devlet Fire Marshal Kelly Kistner Pazar söyledi. Patlama bitkinin ortasında büyük bir krater bıraktı, Kistner dedi.

Cenaze düzenlemeler ölenlerin için bekleyen. Ama Vanek 20 mil uzakta Waco Baylor Üniversitesi, 2 arası Perşembe de ilk müdahale için bir anma ev sahipliği yapacağı Pazar söyledi. Şimdiye kadar, 14 kayıp 10 bir Dallas itfaiyeci de dahil olmak üzere ilk müdahale, olarak tespit edilmiştir.

Hillsboro, Texas, Batı, otel ve mağazası pencere yangını mücadele öldürüldü itfaiyeci Jerry Chapman, hayatı kutluyor tanıtımlarında görüntülenir yaklaşık 15 mil, keder yas ve duyu kadar en sıkı sıkıya bağlı toplum ötesine bir göstergesi Batı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir