Terlemeyi Önlemek

By | 13 Kasım 2013

İnsanların özgüvenlerinin kaybetmesinin büyük bir nedeni olan aşırı terlemeler bizi toplumda küçük düşürmektedir. Terleme genelde gövdede ortaya çıkmaktadır. Bölgesel terlemeler şunlardır; koltuk altı terlemesi, ayak terlemesi, yüz terlemesi gibi bölgesel terlemeler vardır.

Bu terlemeler herhangi bir hastalığa bağlı değildir. Genellikle enerji kaybedeceğimiz spor vb. vücudun aktif hareket etmesinden dolayı bu terlemeler meydana gelmektedir. Bunun yanında topluma girdiğinde sıcak ortamda bulunan insanlarda da terlemeler gözlemlenmektedir.

Ayrıca terlemeye nende olabilecek hastalıklar da şunlardır; hipertirodi, karsionid sendrom, feokromositoma, akromegali gibi hormon hastalıkları sonucu terlemeler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca beyinde bulunan sempatik sistem aşırı çalıştığı durumda terleme meydana gelmektedir. Terleme önleyici birçok ürün piyasada mevcuttur. Bazı ürünler terlemeyi günlük olarak yok edebilmektedir. Terlemek son derece normal ve sağlıklı bir durumdur. Bazı terleme önleyici ürünler ile terlemenizin önüne geçebilirsiniz.

Aynı zamanda bebeklerdeki terleme nedeni ile oluşan pişik sorununa karşı pişik kremi kullanabilirsiniz. Bebeğinizin sağlığı için bu kremleri kesinlikle kullanmanız önerilmektedir.

terleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir