Sona Kalan Üç Şirket Belli Oldu

By | 07 Nisan 2013

Madrid Topluluk zaten ihale Madrid’de altı hastane yönetiminin özelleştirme özellikleri ilerlemiştir. Maliyet, zaman ve teknik gerekler açısından ilgilenen şirketler tebliğ edilmiştir ve şimdi Nisan ayı sonunda yayımlanacak Sağlık nihai terimlerin Bölümü, Hukuk Müşaviri olarak ortaya çıkmaktadır. Madrid hükümeti ödülü Temmuz ayında çalıştırabilir tahmin ve Eylül ayında, altı hastane dışarıdan ele başlar.
Heyecan

Bu haber # Capio # # Sanitas RiberaSalud tweet varsa

UsuarioConsalud_es Avatar

# Sanitas Hastanesi teknik # # ReproducciónAsistida http://t.co/y6m5T3Vl5C ön planda olduğu
Usuarioelecorpa Avatar

RT @ PlataformaHULP: 3 şirketlerinin ifadeleri adaylar Capio # # # Sanitas riberasalud gitti. http://t.co/h8l7rtIy53

Tüm tweet’leri görüntüleyin

Sağlık Bakanı Yardımcısı, Patricia Flores, zaten bu hastanelerin yönetimi devralarak ve aynı mevcut kaynaklara göre ilgilenen firmalar ile çeşitli toplantılar olmuştur, merkezleri beş sürü bölünecektir, ilk oluşacak Infanta Cristina (Parla) tarafından Tajo Hastanesi (Aranjuez). Diğer-Infanta Leonor (Vallecas), Infanta Sofia (San Sebastian de los Reyes), Güneydoğu (Arganda) ve Henares (Coslada) – bireysel sürü rekabet çekin olacaktır.

Bunu kimin yönetimi özelleştirildi-Infanta Elena (Valdemoro), Torrejón ve Kral Juan oldu diğer merkezleri ile coincidise dolmadan imtiyaz 20 yıl süren istedim inversiónLa Bakanlığı olmadan bu tür sözleşmeler için izin verilen maksimum çünkü hibe 10 yıl olacak Carlos (Móstoles) – “. hiçbir yatırım olduğunda, izin verilen maksimum çünkü” ama sonunda, söz konusu şirketlerin birine göre, 10 yıl olacak

O Toplum-Ruber, Chiron, Adeslas, Asisa ve HM-Hastaneler temasa geçti kiminle potansiyel isteklilerin Beş, zaten onlar meraklı değiller karar verdik. Olan duymayanlara arasında, Ribera beş hastane Sanitas Valencia Salud-yönetir ve onun hissesini sattı Torrejón-oylandı Vallecas merkezleri ve San Sebastian de los Reyes için bir tercih gösterilen, aynı zamanda Topluluk Arganda yönetmek gerektiğini diliyorum .

Capio Aranjuez ve Parla sürü ve Vallecas ve San Sebastian de los Reyes ile ilgilenen, ancak Bakanlık son iki Capio, yönettiği ve Móstoles Valdemoro başardı Bankası ve sektör tekeline değil tercih . Ve Sanitas İdarenin onayı ile, Coslada ilgi gösterdi. Senatör’ün Fernandez-Lasquetty ve istekliler “farklı şirketler” olduğunu arzu olacağını belirtti.
Para, en çok özelleştirme attı

Şartnamelerde Topluluk avukatlar tanıtmak yeni saçak altı hospitalesA eksikliği sağlık hizmetleri portföyünü korumak için gerekli, Topluluk ekonomi sundukları değerin% 70 olacağını şirketlerin bildirdi; teknik yönlerini, insan ve maddi kaynakları sağlamak için hizmet ağırlıklı% 20 ve% 10 iyileştirmeler önerilmiştir.

Bu onlar teklif ucuz olduğunu akılda daha var demektir, bu kaliteye sahip. Hedefine daha ekonomik olduğu için bir şey nihayet Capio aldı Collado Villalba, bir hastane ödülü ile oldu. Ilgili şirketlerin birinden Yorum, “Açıkçası biz, sunduğumuz fiyat karar” “ama biz intihar ve korumak için projenin ekonomik imkansız değil.” “Özellikler ileriye modeli olacak değil Villalba. Biz kaliteli tüm teminatlar, daimi kontrol mekanizmaları talep edecektir,” Bakanlıktan Ancak söylüyorlar.

Bakanlık ayrıca, her hastanenin hizmet portföyünü korumak istiyor. Ve onlar merkezleri kamu parasını kullanan Topluluk kapağı olabilir ve mutlaka özel şirketler, kimin yasal geçerliliği artık Topluluk hukuku okuyan bir teklifi kabul etmem sürükleyin geçmiş borçları toplantılarda öne sürdüler. Madrid hükümeti, bu orta ile bu konu üzerinde yorum yapmayı reddetti.
‘Kişi’ ve insan kaynakları, anahtarlar

Görüşmeler aşina kaynaklarına göre, Bakanlık zaten referans tutarı sağlık hizmetlerinin sağlanması için ödenen belirtti. Yarışmaya önlemek için ‘düşük pervasız’ (son derece küçük indirimleri) reddedilen teklifler bu merkezlere bağlı vatandaş başına capitas-yıllık harcama, daha fazla 380 Euro. Bakanlık “değeri gelmek” reddetti ve bu bilgilerin rakamları tebliğ edildiğini inkar etmiştir.

AFEM göre, size ekstra bir privadasEl şirketleri Madrid hükümeti ödeme olurdu, onlar teklif hazırlarken, böylece şirketlerin özelleştirilen yönetimi hastanelerde kafası (Valdemoro, Torrejón ve Móstoles) taşındı, yaklaşık 150 az 450 € olduğunu Altı Hastanelerde özelleştirme.

Bu şirketlerin üzerinde ekstra 100 Euro ödemek böylece Topluluk verileri kendisi ile Opsiyonel Uzmanları Derneği (AFEM), Ancak, tahmini ortalama düşen ki bu altı hastane 347 € olduğunu.

Potansiyel alıcılar biri, yatırım analiz onların büyük endişe göre 450 € başkanı, “biz diğer merkezleri ve bu merkezlerde ve dış kaynaklı olmayan sağlık hizmetlerinin maliyeti tavsiyeleri eklemeniz gerekir.” Olduğunu

Diğer önemli nokta, hastane personeli ile ne olduğunu. Dış kaynak etkilenen sabit yasal profesyonelleri işe olmasaydı, Topluluk, diğer merkezler ya da üç yıllık bir izin sanat mevcut seçeneği taşındıktan düşünüyor. Sağlık işgücünün Statüsü’nün 65.

Toplantılara şirketlerinden biri planı olduğunu “Hastanede kaldığı kadrolu konaklama sağlar, geçici koşulları gözlemlemek ve herhangi bir tutmak” dedi. Ancak, bu sadece Pazartesi başlar Puerta de Hierro Hastanesi Majadahonda nerede, ne oldu değil, artık geçici 220 daimi çalışanı ve 180 olacak.

Ayrıca sağlık çalışanları sunulacak imtiyaz değerli Lasquetty liderliğindeki departmanı isteklilerin hissedarı. Görevlerini yaparken motivasyon ve verimlilik, onlar Bakanlığı, yüksek ve bu hükümetin özelleştirme planını Ignacio Gonzalez öngörülen 200 milyon azaltacak olacağına inanıyorum.
Sağlık ocaklarının Özelleştirme

Bu altı hastanelerin dış kaynak da 27 birinci basamak sağlık merkezlerinde ortak yönetim uzmanları oluşturulmasını içeren Garantisi Programı Sürdürülebilirlik Kamu Sağlık Sistemi, (270 mevcut% 10) bir parçasıdır. Düzenleyecek taslak kararname uyarınca bu şirketlerin sermayesinin% 51, son beş yıl içinde en az bir yıl deneyimli sağlık elinde olmalıdır.

Aynı gün onlar özellikler yayınlanan, AFEM hastanelerin örneğinde olduğu gibi, bir greve, imtiyaz süresi 10 yıl olup uzatılabilir. Lasquetty ilk aşamada “birkaç ay” özelleştirme planı 27 ulaşan, dört merkezleri kurmak olacağını söyledi.

Aynı gün onlar özellikler yayınlanan, AFEM halk sağlığı “söküm” karşı bir grev diyoruz. Onun planı Madrid özelleştirme terk başkanı sormak nereye yaklaşık 7.000 doktor sağlık profesyonellerinin mektubu desteklemiştir.

Sosyalist Parti, bu arada, onu yerine getirmek için yasal süreç olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne bu merkezlerin özelleştirilmesine karşı temyiz etti “dışında bir yasadır.” UPyD da Anayasa ile temyiz talebinde bulunmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir