Silah Kontrolu Şu Anda Obama’nın Tek Odağı

By | 08 Nisan 2013

Bir iki haftalık tatil dönen Senato ile, Obama yönetimi bir all-out milletvekilleri silah kontrolü üzerine harekete geçmeye almak için bu hafta itmek için hazırlık yapmaktadır.

Başkan Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Michelle Obama tüm yönetiminin silah önerileri savunmak için bu hafta planlanan etkinlikler var, ama Senato Çoğunluk Lideri Harry Reid, D-Nev., Için Senato Takvime kapsamlı bir silah paketi taşınmış olsa bile, Nisan ayında düşünün, Cumhuriyetçiler önlemin oy gelmesine izin verip belli değil.

Obama gun mevzuat reformu için ulusal bir çağrı kıvılcım, 20 çocuk ve altı eğitimciler geçen yıl vuruldu Sandy Hook İlköğretim Okulu, sadece 50 km kuzeyinde, Hartford Üniversitesi’nde silah kontrolü Pazartesi itmek planlanıyor.

Geçen hafta, Obama Aurora sinemada geçen yıl sadece dört kilometre başka bir kütle çekim sitesinden, Denver, Colorado’da benzer bir çağrıda bulundular.

“Amerikan halkı bu sefer daha farklı olması gerektiğini talep olursa bu sefer farklı olacak tek yolu, bu kez bizim topluluklar ve çocukları korumak için bir şeyler yapmak gerektiğini,” cumhurbaşkanı Çarşamba söyledi.

 
Olivier Douliery-Pool/Getty Görüntüleri
Başkan Barack Obama konuşuyor … Tam Boy Görüntüle
 
Obama’nın Haftalık Adres: Orta Sınıf Öncelik Bir Video İzle mi
 
Dianne Feinstein Ted Cruz Anayasa Anlatım Video İzle at Kıllar
 
Colorado Vali: Gun Bono Video İzle ‘Bizim Devlet Safer Yap’
Salı günü, Biden Beyaz Saray’da kolluk kuvvetleri ile bir etkinliğe ev sahipliği planlanıyor ve first lady toplumlarda şiddetin ortadan kaldırılması hakkında konuşmak için Çarşamba günü Chicago seyahat planlıyor edilir.

Reid Senato takvimi taşıdığınız tasarıyı tartışmalı saldırı silahları yasağının içermez, ancak bazı Cumhuriyetçiler bir yol açacağı endişelerini dile getirdiler gibi planında evrensel arka plan onay gereksinimi hakkında endişeleri bir holding desen faturası geleceği yer var silah ulusal bir kayıt.

Tam Senato silah dikkate bu hafta gibi erken veya sonra potansiyel hafta ölçer, ama Rand Paul, Mike Lee ve Ted Cruz liderliğindeki eden bir grup senatör, haydut tehdit ettiler başlayabilir “Amerikan ihlal herhangi bir mevzuat silah taşıma insanların anayasal hakkı, ya da devlet gözetimine tabi tutulmaksızın bu hakkı onların yeteneği. ”

“Biz herhangi bir ek silah kısıtlamalar için bir araç olarak hizmet edecek herhangi bir mevzuat geçmek için hareket muhalefet edecektir,” senatörler Reid için bir mektup yazdı.

Bir kıdemli Cumhuriyetçi senatör mevzuatı azından Senato katta dikkate almanız gerekir ziyade bir haydut tarafından engelleniyor dedi.

“Ben bunu anlamıyorum. Bizim korkacak nelerdir?” Senatör John McCain, R-Ariz., CBS’in “Face the Nation” Pazar günü yaptığı açıklamada.

“Bizi yere gitmeme izin verin biz yere giderseniz, ben dediğimiz tatlı yerinde hala umutluyum -. Arka plan kontrolleri -. Başarabilir Biz orada çalışıyoruz,” Senatör Chuck Schumer, DN.Y., CBS ‘söyledikleri “Face the Nation.”

Beyaz Saray üst düzey danışmanlarından David Pfeiffer yönetiminin tasarının arka plan onay bölümü onaylı olacak inanmaktadır ABC News ‘George Stephanopoulos söyledim “insanların uzlaşmaya hazırız.”

“Kameraları kapalı ve bunlar karşısında Newtown ailelere bakmak zorunda kalmazsınız Şimdi, şimdi onlar zor yapmak istiyorum, ve haydut o,” Pfeiffer asit. “Biz basit bir yukarı veya aşağı oy varsa, bu yapılabilir alabilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir