Pulitzer Yılın En iyi Gazeteci Ödülünü Verdi

By | 21 Nisan 2013

The New York Times Wal-Mart Meksika’daki genişletmek için rüşvet kullanılan nasıl detaylı hikayeler için araştırmacı gazetecilik ödülünü de dahil olmak üzere, Pazartesi günü dört Pulitzer ödül kazandı.

Fort Lauderdale, Florida, Sun Sentinel izinli polis memuru ‘dikkatsiz sürüş üzerindeki raporlama için kamu hizmeti Pulitzer kazandı.

Pulitzer haber fotoğrafçılığı kırma Suriye’de iç savaşın kapsama için Associated Press gitti. Rodrigo Abd, Manu Brabo, Narciso Contreras, Halil Hamra ve Muhammed Muheisen – – fotoğraf Santiago Lyon AP müdürü kazananlar adı “. Dünyanın en cesur ve en yetenekli fotoğrafçıların bazı”

Enerji, InsideClimate Haberler kapsayan bir New York merkezli çevrimiçi kar amacı gütmeyen haber organizasyon, ülkenin petrol boru hatlarının hatalı düzenlenmesi hikayeler için ulusal raporlama Pulitzer kazandı.

Pulitzers, Amerikan gazetecilik en yüksek onur, gazeteciler ve diğerleri bir yönetim kurulu önerisi üzerine Columbia Üniversitesi tarafından her yıl dışarı verilir. Her ödül bir altın madalya olan kamu hizmeti ödül hariç 10.000 $ ödül taşır.

Apple iş uygulamaları bakmak için, açıklayıcı raporlama ve; başka bir haber kuruluşu daha Pulitzers kazandı New York Times, aynı zamanda Çin’in Komünist parti üst düzey yetkililer yakınlarının zenginliği ayrıntılı için uluslararası raporlama için onurlandırıldı diğer teknoloji şirketleri ve Washington eyaletinde bir çığ öldürülen kayakçı bir hesap için özellik yazma, için.

Habercilik kırma Pulitzer 12 kişinin hayatını kaybettiği Aurora, Colorado, geçen yaz bir sinema çekim kapsama için Denver Post gitti.

Minneapolis Star Tribune iki Pulitzers yakalanan: Bu kötü düzenlenmiş bakım merkezlerinde bebek ölümlerinde bir artış onun kapsama alanı için yerel raporlama kategorisinde onur ve Steve Çuval editoryal karikatür için kazandı.

The Wall Street Journal’ın Bret Stephens Amerikan dış politikası ve iç politikası üzerine sütunlu yorum için ödül kazandı.

Eleştiri kategorisinde, Washington Post Philip Kennicott sanatı üzerine denemeler için onurlandırıldı.

Editoryal yazmak için ödül ilçe 700.000 kişi için içme suyu florür takviyesi devam yardımcı bir kampanya için Tim Nickens ve St Petersburg, Florida, en Tampa Bay Times Dan Ruth gitti.

Tampa Bay Times editörü Neil Brown onlar oluşan söyledi “açık ve güçlü başyazılar.”

“Tim Nickens ve Dan Ruth daha iyi sağlık bir şans mahrum ediliyordu kötü çoğu insan yüz binlerce,, için yarasa gitti,” dedi Brown. “Biz bu işi yapmazsanız, Times, kim olacak konuşmaya yoksa?”

Javier Manzano, bir serbest fotoğrafçı, iki Suriyeli isyancı askerlerin Agence France-Presse tarafından dağıtılan bir resim için özelliği fotoğraf ödülünü kazandı.

Gazetecilik için ise 2013 Pulitzer ödül kazananların tam listesini
Kamu hizmeti: Sun Sentinel, Fort Lauderdale, Florida

Breaking habercilik: Denver Post personel

Soruşturma raporlama: David Barstow ve New York Times Alejandra Xanic von Bertrab

Açıklayıcı raporlama: New York Times personel

Yerel raporlama: Brad Schrade, Jeremy Olson ve Star Tribune, Minneapolis Glenn Howatt

Ulusal raporlama: Lisa Şarkı, Elizabeth McGowan ve InsideClimate Haberler David Hasemyer, Brooklyn, New York

Uluslararası raporlama: New York Times David Barboza

Özelliği yazı: New York Times John Şubesi

Yorum: Wall Street Journal Bret Stephens

Eleştiri: Washington Post Philip Kennicott

Yayın yazı: Tampa Bay Times Tim Nickens ve Daniel Ruth, St Petersburg, Florida

Yayın karikatür: Star Tribune, Minneapolis Steve Çuval

Son dakika haberleri fotoğraf: Rodrigo Abd, Manu Brabo, Narciso Contreras, Halil Hamra ve Muhammed Associated Press Muheisen

Özellik fotoğraf: Javier Manzano, serbest fotoğrafçı, Agence France-Presse

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir