Polis İzleme Örgütü

By | 18 Nisan 2013

Bağımsız Polis Şikayetleri Komisyonu Pazartesi günü felaketin 24. yıldönümü münasebetiyle bir anma töreninde “hızlı ve mümkün olduğunca kapsamlı olarak” Hillsborough felaketi üzerine polis malpraktis içine soruşturma yapmak için çağrıda bulunuldu.

Margaret Aspinall, Hillsborough Aile Destek Grubu Başkanı, 96 Fenerbahçe taraftar öldü 1989 FA Cup Fenerbahçe ve Nottingham Forest arasındaki yarı final polis davranış içine soruşturmada herhangi bir gecikme, olabileceğini Anfield bir 7000 kişilik bir kalabalık söyledi .

IPCC soruşturma kurulması ölçüde ortaya Eylül ayında Hillsborough Bağımsız Panel raporu, takip kapak-up ve trajedi için Fenerbahçe taraftarları sorumlu çalışmayın. Bu tamamlamak için iki yıl sürebilir düşünülmektedir.

Onun 18 yaşındaki oğlu James kaybetti Aspinall, şunları söyledi: “Gerçek şu ki sonunda ortaya çıktı ve şimdi adalet izlemelisiniz … Biz [aileler] tüm eski alıyorsanız ve bazı tedavi edilemez hastalık tanısı olan gecikmeler kabul edilmez. hiçbir koşulda. ”

Anne Williams, 15 yaşındaki kurban Kevin annesi, panelin bulguları kamuoyuna sunulmuştur birkaç gün sonra terminal kanser teşhisi kondu. O verilen bu yana, üç avukat generaller ve yeni bir soruşturma için onu kampanyasında insan hakları Avrupa mahkemesi tarafından tepkiyle ve Anfield hizmet katılmak için doktora meydan okudu edildi.

Aspinall ekledi: “Burada aileler Anfield şanslıyız Diğerleri maruz gerçeği görmeden kendi mezar için gitti … böyle bir zaman ölçeği aldı ve kanıt her zaman çok sayıda soruşturma,, sonsuza kadar bu konuda bir leke olacak bu. millet ve belirli kişilerin. Onlar kim olduğunu biliyorum. ”

Liverpool sahibi John W Henry ve başkanı Tom Werner, ilk kez anma vardı Henry bir okuma ve kampanya öven vererek: “Ben hakikat ve adalet arayışlarında ailelerin onurunu ve azim tarafından boyunları bükük olan,” diye dedi. “Bu özel gün, Hillsborough Bağımsız Paneli raporunun yayınlanmasından bu yana ilk hizmet burada olmak bir onurdur. Şimdi adalet servis edilecektir gerçek bir inanç vardır.”

Everton başkanı Bill Kenwright şunları söyledi: “Yanlış şehir ve yanlış anneler üzerinde aldı ben 25. yıldönümünü tarafından bu ülkede herhangi bir takım elde etti en büyük zaferi kutluyor olacağını umuyoruz..”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir