Plates topu

By | 05 Haziran 2013

Plates topuyla spor yapmanın vücudumuza olan faydaları pilatesin faydalarıyla eş değerlidir. Plates vücudu kontrol etmeyi öğrettiği gibi küçük kas gruplarımızı ince kas gruplarımızı çalştırarak vücudumuzun daha esnek daha kuvvetli bir hale gelmesini sağlamaktadır.
Büyük ekipmanlarla çalıştığımız zaman vücudumuzdaki büyük kas grupları çalışır Plates topuyla çalışıldığında ise büyük kas gruplarının haricinde ince ve küçük kas gruplarımız aynı anda çalışır. Plates topu sayesin de kaslarımız daha kuvvetli kaslarımızın boyu daha uzun ve kaslarımız daha esnek olacaktır. Bu esneklikle beraber, bu incekikle beraber eğerki Plates topunu kardiobasküler çalışmalarla desteklersek kilolarımızdan rahatlıkla kurtulur fit esnek estetik bir fiziki yapıya sahip oluruz.
plates-enkisa.com_
Pilates topu normalde rahat yapıla bilecek olan hareketleri esnek bir şekilde kas gruplarını çalıştırarak hareketimizi gerçekleşiren en önemli ekipmanların başında gelir. Yapacağınız plates çalışmaları neticesinde vücudunuzun daha sağlıklı ve moda tabirle “fit” hale gelmesini sağlayarak hayatınızda yeni bir mutluluk ve neşe kaynağınız olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir