Ordunun ilçeleri – Akkuş Kabataş ve Gürgentepe

By | 07 Aralık 2013

Adına türküler yazdırmış olan ilçeler arasında yerini alan Akkuş ilçemiz tüm tarihi ve doğal güzellikleri ile birlikte sizlere büyük bir zevk yaşatıyor . Kuruluşu tarihin ilk çağlarına denk gelen ve eski Osmanlı’ nın toprakları arasında bulunan bu dikkat çekici ilçemiz doğası ve insanları ile de ayrı bir tercih olabilir .

Ordu ilimizin bir ilçesi olan Kabataş, Taşarası Mahallesin’de bulunan Şifasuyu nedeni ile ziyaretçi akınına uğramaktadır. İlçenin ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticarete dayanmaktadır. Arıcılık ilçe de yapılsa da Doğu bölgelerine gidildiğinde balcılık ile uğraşmaktadırlar. Her mevsim yağışlı geçmekte olan bu ilçe sahil bölgelerinde yaşayanlara göre kış daha çok sert geçmektedir.

Muhteşem Karadeniz doğasını bünyesinde toplayan bir yerleşim yeri arayışınız için en ideal yer olarak Gürgentepe gösterilebilir. Sizlere büyük bir ziyaret kenti özellikleri sunana bu ilçemizi sizler de rahatlıkla tercih edebilir ve bu fırsatları yakalayabilirsiniz. İlçe olarak genellikle yaz aylarından itibaren büyük bir nüfus elde eden bu ilçe muhteşem yaylaları ile birlikte sizlere büyük bir rahatlık sağlıyor.

akkuş

gürgentepe

Kabatas-Ilcesi-resimleri-4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir