Ölen Kadının Soruşturmaları Devam Ediyor

By | 12 Nisan 2013

O bildirildi miscarrying fetus için kürtaj reddedildi sonra İrlanda’da bir Hint dişhekiminin ölümü bir tahkikat Galway Pazartesi sürüyor var.

28 Ekim’de Üniversitesi Hastanesi Galway Savita Halappanavar ölümü İrlanda ve başka yerlerde öfke istenir ve yeni kürtaj yasaları tanıtmak İrlanda için talep yarattı.

Galway hastaneden doktorlar ve hemşireler en az bir hafta sürmesi bekleniyor soruşturma, ifade vermek için vardır.

O soruşturma gerçeği almak umduğunu adliyeye geldi Savita adlı dul Praveen Halappanavar dedi. O Pazartesi günü ifade vermek kaynaklanmaktadır.

Adli tabip, Dr Ciaran McLoughlin, karısına ne olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için Halappanavar bir söz ile işitme açıldı.

Halappanavar aile hekimleri, çünkü İrlanda sıkı yasaların iptal etmek için onu miscarrying fetus gerilemiştir sonra Savita kan zehirlenmesinden öldü diyor. Kocası onun doğmamış bebeğe olasılıkla öleceğini tavsiye edildi diyor.

Halappanavar, 31, sırt ağrısı şikayetiyle 21 Ekim’de hastaneye gitti. O anda 17 haftalık hamile idi.

Onu muayene eden doktorlar onun bir düşük geçirdiğini söyledim ama ona aşırı acı olsa bile kürtaj reddedildi, kocası söyledi.

Praveen Halappanavar eşi İrlanda Katolik bir ülkedir ve fetus canlı iken kürtaj yapılamaz söylendi diyor.

 2012: İrlanda kürtaj yasası 2012 değiştirmektedir: Ölüm kürtaj ralli yol açar
Bir fesih talebinin yapıldığı üç gün sonra, fetüs öldü ve çıkarıldı. Dört gün sonra, Savita kan enfeksiyon nedeniyle kaybedildi.

Daha fazla detay onu ölüme götüren olayların içine Pazartesi günkü duruşmada ortaya çıkabilir.

Bir adli tabip tarafından bir soruşturma İrlanda ani, açıklanamayan veya doğal olmayan ölüm olgularında standart prosedürdür.

Hindistan’da evli çift, dört yıl Savita ölümünden önce İrlanda’ya göç etmiş ve bir aile başlangıç ​​için heyecan vardı, Praveen Halappanavar geçen yıl CNN söyledi.

O aile hayrete bıraktı ve onun ölüm keder kapılmış dedi.
Aile içinde “her insan ’21. yüzyılda İrlanda gibi bir yerde Bu nasıl olabildi?’ Diye sordu – Sadece çok basit çünkü, “dedi.
“Onlar bebeğin hayatta kalmak için gidiş değildi biliyordum, neden annem, karım, Savita olduğu, büyük hayat hakkında düşünmek değil mi? Ve onlar değildi.”

Halappanavar Sağlık Hizmetleri Yönetim tarafından da dahil olmak üzere, öldükten sonra soruşturma çok sayıda İrlandalı yetkililer tarafından kuruldu.

Sağlık Hizmetleri Yönetim rapor henüz yayımlanmadı ancak taslak metnin ayrıntıları İrlandalı medyaya sızmış bulunuyor.
İrlanda hükümeti yaz yeni kürtaj yasaları tanıtmak planlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir