Öfkeli Öğretmenden Tehdit

By | 04 Nisan 2013

Öğretmen yetiştirme taban hareketi eğitim reformlarını protesto etmek amacıyla Cumartesi günü “sivil itaatsizlik” tehdit etti.

Liverpool Öğretmenlerin yıllık toplantısında Ulusal Birliği, Sınıf öğretmenleri mesleklerini Michael Gove, eğitim sekreteri ile olan ilişkilerinde bir dönüm noktasına ulaşmış ve radikal eylem çağrıları yaygındı Observer söyledi. Geçen hafta Öğretmenler ve Öğretim Üyeleri Derneği ezici tarihinin bir eğitim sekreteri karşı türünün ilk hareket, Gove gensoru önergesi taşıdı. SOMUN üyelerinin Pazar günü benzer bir hareket oylayacak. Öğretmenler “saygı ile eğitim veya tedavi öğretmenler, veliler ve öğrenciler geliştirmek için rezil bir başarısızlığı” olarak göstererek Gove nitelendirdiler.

Onlar koalisyon hükümetinin iktidara gelmesinden bu yana neredeyse üç yıl için, onlar eleştiri görülmemiş düzeyde maruz kalmış ve defalarca çürütülmüş olduğunu iddia ediyor. Öğretmenler ayrıca müfredat sınavları ve lig tablosu ölçümleri, Gove işlerini hakkında her şeyi değiştirmeye çalışıyor iddia ve kendi emeklilik ve müfettişleri onları yargılamak şekilde yapılar öderler. Personel değişiklikleri ile uğraşmak ve ekstra saat koymak, şiddetli kızgınlık var, bakanlar “sözünü düşmanları” olarak tanımlarlar.

“Biz sadece yeterince yaşadım,” Alison Palmer, Camden, kuzey Londra’dan bir ilkokul öğretmeni söyledi. “Biz çocuklar ve Gove sadece biz çöp söyler için gelenin en iyisini yapmaya çalışan insanlar kararlıyız. Öğretmenleri ile koymak ne bir sınırı olmalı.”

Stephen Turşu, Bradford bir ilkokul öğretmeni, bir “kendi çocukları nedeniyle öğretmenlerin ve yönetmek zorunda testleri bekleniyor ne kendi sınıflarında olsaydı onlar mutsuz olacağını öğretmenler arasında büyüyen bir duygu” olduğunu söyledi.

34 yıl öğretmenlik olmuştur Turşu, o bu “bıkmış” ve bu konuda bir şeyler yapmaya hazır mesleği hiç görmediği dedi. “Şeylerin bir kafa geliyor gibi hissediyor,” dedi.

Alasdair Smith, Islington, kuzey Londra’da bir orta öğretim okulunda bir tarih öğretmeni, o ve arkadaşları “sivil itaatsizlik” için hazır olduklarını söyledi. Kadar güçlü Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni tarih müfredatının bir taslak versiyonu o öğretmek için reddetmeye niyetli olduğu o onaylamıyor.

“Ben sadece onların dünya çocukları daha az farkında bırakır ve tarih onları kapatacak bir müfredatı öğretmek için gitmiyorum,” diyor. “Biz bu ve biz bazı sivil itaatsizlik olması gereken anlaşma yapmalıyım neden büyüyen bir anlamda olduğunu düşünüyorum.” Kendisinin yeni ulusal müfredat çocukların ezbere öğrenmek için gerekli söyledi gerçekleri listelerine itiraz söyledi. Öğrenciler bir ihtiyaç “Kanıtın ne kavramı ve nasıl geçmişi yorumlamak ve ben ne olursa olsun bu öğretmeye devam edeceğiz,” dedi.

Ofsted yargılar çok sert ve veri tabanlı, öğretmenler uyardı. Onlar müfettişliği boykot çağrısında bulunuyorlar – yasadışı olacağı bir adım. Liam Conway, Nottinghamshire bir öğretmen, denetim rejimi çok zor öğretmenleri “anlamıyla bite torn” vardı şimdi olduğunu söyledi. “Biz Ofsted boykot tüm öğretmenlere borçluyuz,” dedi.

Öğretmenlerin Yüzbinlerce Haziran grev bir dizi sahneye andı içtiler. SOMUN olan ve ortak üye 400.000 ‘den fazla gelir NASUWT öğretim birliği, onlar kuzey-batı İngiltere’de başlayan grev haddeleme programı başlayacak söyledi.

Konferansta, öğretmenler başlatmak posterler doldurmak için sıraya olmuştur: “Benim mesajım Michael Gove için …” Sendika kendi posterleri ile bazı öğretmenler kaydediyor ve Gove ofisine onları göndereceğiz.

“Biz greve gitmek istemiyorum, ama biz Gove dinlemek istiyorsanız,” Amanda Gray, Essex bir ilkokul öğretmeni söyledi. “O profesyoneller olarak bize güvenmiyor. Biz sadece Gove dinlemek ve biz öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum nasıl bize sormak istiyorum.”

Bir DfE sözcüsü hükümeti söyledi “önemli ölçüde bürokrasi azaltılmış, her zamankinden daha okullara daha fazla özerklik verilmektedir … sağlanmalıdır iyi öğretmenler daha iyi ücret sistemi ile tanınır”.

“Çok uzun diğer ülkeler için bizi geride bıraktı oylandı. Bizim reformlar her çocuğun iyi bir yerel okula gitmek böylece ebeveynler için seçim artırarak, öğretmenler daha fazla özgürlük vererek, ve biz dünyanın en iyi eşleşen bir eğitim sistemine sahip sağlamak vardır. Bu hırs edilir SOMUN desteklemesi gerektiğini kesinlikle bir şey.

“Endüstriyel eylem sadece, son derece rahatsızlık veliler öğrencilerin eğitim bozabilir ve reformların ülkedeki okullarda standartları iyileşiyor bir zamanda halkın gözünde mesleğin itibarını zarar verecektir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir