Nokia C7 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

By | 25 Aralık 2011

Nokia ”C” serisinin bir yenisini kısa bir süre önce piyasaya sundu. Nokia C7 olarak karşımıza çıkan bu akıllı telefon şık bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Fiyatının ise üst düzey akıllı telefonlara göre daha uygun olması Nokia C7’yi farklı kılan bir diğer özellik. Symbian^3 işletim sistemli Nokia N8’den sonra bir diğer Symbian^3′lü Nokia telefon olarak C7 ön plana çıkıyor.

Nokia C7 Özellikleri

  • Parlak paslanmaz çelik ve camdan şık bir tasarım.
  • Videolar ve görüntüler gayet canlı, 3,5 inç yüksek çözünürlüklü ekran
  • Hassas dokunmatik ekran, Multi-touch özelliği
  • Çalışan uygulamalar arasında birbirine kolayca geçiş yapabilmek

Tasarım ve Boyut Özellikleri

117x56x10.5 mm boyutlarında olan Nokia C7 inceliği ile dikkat çekiyor. Nokia N8’den daha ince bir görünüme sahip olan C7 130 gram ağırlığına sahip. 3.5 inç boyutunda Amoled dokunmatik ekrana sahip olan Nokia C7’nin ekranının sağ üst köşesinde görüntülü aramalarınız için ön kamerası yer alıyor. Geniş ekranın alt kısmına ise menü, arama/bitirme olmak üzere 3 adet donanım tuşu ev sahipliği yapıyor. Tuşlar biraz sert tasarlanmış olup, çıkıntı şeklinde belirgindir.

Kamera

3264×2448 piksel çözünürlüğünde 8 megapiksel sabit odaklı kameraya sahip olan Nokia C7, çift led flash desteği ile sunuluyor. İlk bakışta kulağa hoş gelen özelliklere sahip olduğunu düşündüğümüz cihazın kamera arayüzü kullanıcı dostu olmaktan bir hayli uzak kalıyor.

Resim çekerken yüz algılama özelliği ise C7’nin önemli bir artısı. Ayrıca akıllı video zoom özelliğide bir diğer olumlu yanı olarak gözümüze çarpıyor.

Hafıza ve Depolama

Nokia C7 8 gb dahili hafızaya sahip bir telefondur. Bu yönüyle uygulamalardan ve içeriklerden daha fazla yararlanabilme imkanı sunuyor. Nokia C7 ile hafıza ve depolama sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum fakat yinede söylemekte fayda var; microSD kart ile hafıza 32 gb’a kadar yükseltilebilmektedir.

İnternet ve Data Özellikleri

EDGE, GPRS, 3G ve Wi-Fi desteği ile karşımıza çıkan Nokia C7 multi-touch ( çoklu dokunuş ) özelliğiyle kolay bir kullanım sağlıyor. Bunun yanında güzel bir görünüme sahip olan web tarayıcısı biraz yavaş kalıyor. Ekranda dikey ve ya yatay görünüm yapabilir, yakınlaştırma ve ya uzaklaştırma özelliği ile sayfaları rahat dolaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Fiyat

Bazı özellikleriyle Nokia N8’den daha üstün olan Nokia C7 ‘nin fiyatı 720 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir