NASA’nın Planı Bir Asteroid Yakalamak

By | 13 Nisan 2013

NASA bir asteroid yakalamak ve Ay’ın yörüngesine yerleştirmek için planlıyor.

Cidden.

Ne bilim kurgu bir şey gibi geliyor Bir Florida senatörü göre, aslında bir sonraki mali yıl için Başkan Barack Obama’nın önerdiği federal bütçenin bir parçasıdır.

Bütçe bu hafta açıklanacak bekleniyor.
  Biz asteroitler Asteroit tehditler ve bütçe gerçeklerden Dünya kaydetmek için nasıl bir ‘kıyamet’ asteroid nasıl durdurabilirim
“Özetle, bir robot uzay aracı ve römork o zaman ayın etrafında istikrarlı bir yörüngeye yerleştirilmiş olacağını Dünya’ya doğru geri bir asteroid yakalamak için NASA’nın elinde aramalar planı,” Florida Sen’in ofisinden yapılan açıklamaya oku . Bill Nelson.

Nerede Astronotlar sonra asteroit gideceğini “çarpıcı Dünya’ya bir asteroit saptırma ve derin uzay ve Mars gezisi için teknoloji geliştirmek için test yollarını madencilik faaliyetleri, araştırma olabilir,” dedi.

NASA’nın planı California Teknoloji Enstitüsü uzmanları tarafından geçen yıl önerilen birine benzer, Bilim ve Uzay Senato Alt Komitesi başkanı olan Nelson, dedi. Bu plan Dünya’ya yakın bir 500 tonluk göktaşı getiren önerdi.
Obama’nın NASA’nın planı destekler ve tekmelemek için onun önerilen bütçe yaklaşık 100 milyon dolar da dahil olduğu, senatör söyledi.

Cumhurbaşkanı daha önce o 2025 yılında ilk kez bir asteroid astronot göndermek istediğini söyledi.
NASA’nın planı Nelson ofisinden yapılan açıklamaya göre, 2021 ila dört yıl o tarihe kadar vurmayı tercih ederim.

Bir asteroid zarar milyonlarca dolar neden ve uzay tehditlerin ciddiyeti hakkında taze endişeleri kıvılcım, 1.000 ‘den fazla kişinin yaralanmasına, Rusya üzerinde patladığında önerisi Şubat ayında beklenmedik bir artış kazanılmış olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir