Murat Han Kimdir

By | 24 Mart 2012

Murat Han

Murat Han 1975 yılında Erzincan da doğmuştur. Türk sinemasının eski oyuncularındandır. Murat han ilk okulda sınıf birincisidir. Derslerinde ok başarılı ve öğretmenlerin gözünde iyi bir öğrencidir. Fakat liseye geçtiğinde Murat Han ‘nın dersleri oldukça bozulmuştur. Murat Han derslerine önem vermemeye başlamıştır.
Okulda düzenlenen tiyatro oyununa seçilmiştir ve rol almıştır. Rolünü başarılı bir şekilde tamamlayan Murat Han okul tarafından beğenilmiştir ve tiyatroya merak salmıştır. Küçük yaşlarda tiyatro aşkı başlayan Murat Han Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi tiyatro bölümünden mezun olan Murat Han oyunculuğunu geliştirmek için Amerika ya gitmiştir.

Amerika ‘da 9 yıl kalan oyuncu geri döndüğünde birçok teklifler almıştır ve dizlerde oynamaya başlamıştır. Murat Han Türkiye ‘ye geldikten bir süre sonra Abdullah Oğuz ‘un yaptığı Mutluluk filminde Özgü Namal ile birlikte başrol erkek oyuncusu olarak görev aldı. Bu ilk filmiyle Altın Portakal ödülü kazandı. Şimdi ise Eve Düşen Yıldırım Dizinde oynamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir