Moskova’da Kerry Suriye – Rusya ile köprü oluşturdu

By | 10 Mayıs 2013

Devlet John Kerry ABD Dışişleri Bakanı Suriye çatışma üzerine Washington’la uçurumu denemek için Rusya’da.

O Moskova’da Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya sahip olmaktır ama iki Devlet Başkanı Beşar Esad’ın geleceği konusunda katılmıyorum.

Sayın Esad destekler Rusya,, onu istifa zorlamak için tasarlanmış ABD baskısı geri reddediyor.

ABD yakın zamanda Suriye muhalefetine silah sağlama ekarte etmez dedi.

“Kurma isyancılar – bu bir seçenek,” ABD Savunma Bakanı, Chuck Hagel geçen hafta söyledi.

Bay Kerry’nin ziyareti İsrail güney Suriye’de hava saldırıları başlattı gün sonra gerçekleşti.

Bölgesel istikrara bir tehdit olarak – İsrail kaynakları hedeflenen füze Lübnan’daki Hizbullah için mukadder dedi – Rusya saldırıları kınadı.

Başkan Putin İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu konuşmuştu, Kremlin söyledi.

Kimyasal silahlar
Ahead Bay Kerry’nin ziyareti, Rusya’nın dışişleri bakanlığı, Suriye’de BBC Moskova muhabiri Steven Rosenberg raporları kimyasal silah konusunu politize durdurmak için Batı çağırdı.

Bu dünya kamuoyunun olası bir askeri müdahale için hazırlanmaktadır olduğunu endişelerini dile, diye ekliyor.

Ana hikaye okumaya devam edin
Analiz

Steve Rosenberg
BBC News, Moskova
Suriye üzerindeki konumunu değiştirmek için Rusya almak için önce ABD birçok kez denenmiş ve başarısız oldu. Yani John Kerry şimdi Cumhurbaşkanı Esad ile sert almak için zaman olduğunu Moskova ikna mümkün olacak?

Kremlin lideri ikna kolay olmayacak. Rusya Suriye liderlik sadık bir müttefiki olmuştur çünkü sadece. Moskova gerçekten Esad aşırı İslamcı boşluğu doldurmak olabilir güç ve endişeler zorunda kalırsa kötü bir durum daha da kötü yapılabilir korkuyor.

Işaretler Moskova kimyasal silah Suriye’de kullanılmıştır Batılı iddiaları ile sallandı olmayacaktır vardır. Bu hafta, Batı çağırdı Rus Dışişleri Bakanlığı kimyasal silah konusunu politize durdurmak için. Bu dünya kamuoyu Suriye çatışmada olası bir askeri müdahale için hazır edildiğini endişelerini dile getirdi.

Son aylarda, ABD-Rusya ilişkileri kesinlikle soğuk büyüdü, Washington ve Moskova çıkan söylemleri bazı Soğuk Savaş anımsatan olmuştur. Bu John Kerry şeyler Amerika’nın şekilde görmek için Kremlin ikna yardımcı olmayacaktır.

Ve yine her iki ülke ilişkilerini geliştirmek ve işbirliği artırmak için istekli olduğunu ibretler vardır – terörle mücadele alanında örneğin. Moskova’da geçen ay, Başkan Obama’nın ulusal güvenlik danışmanı ilişkileri geliştirme konusunda Obama’dan Putin’e bir mektup teslim etti. Yeni bir yumuşama sonuçları, bu da, ABD ve Rusya Suriye çatışma ortak bir zemin bulmak yardımcı olabilir.

Birleşmiş Milletler kanıt isyancılar sinir gazı var kullanmıştı olduğu kendi uzmanlarından biri tarafından iddiaları aşağı oynadı.

Araştırmacı Carla Del Ponte, daha önce mağdur ve doktorlardan tanıklık muhalefet güçleri sarin kullanmış olduğu “henüz yadsınamaz kanıtı güçlü, somut şüpheler değil” ortaya çıkmasına neden olduğunu söyledi.

Herhangi bir “kesin bulgular” ulaşmamıştı ama Suriye Soruşturma Komisyonu Pazartesi günü vurguladı.

Renksiz, kokusuz bir gazdır kitle imha silahı olarak sınıflandırılır ve uluslararası hukuka göre yasaklanmıştır.

Washington’da, Beyaz Saray sözcüsü Jay Carney de yer almıştı kimyasal silah kullanımından hükümet güçleri tarafından yürütülen olduğunu “büyük olasılıkla” olduğunu söyledi.

ABD ve İsrail hem uluslararası askeri müdahale tetikleyebilecek bir “oyun-değiştirici” olarak Suriye çatışmada kimyasal silah kullanımını tarif var.

‘Özel alarm’
Muhabirler bu Bay Kerry Suriye Devlet Başkanı Putin’in tutumunu değiştirmek mümkün olacak olası olduğunu söylüyorlar.

Moskova gerçekten Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın iktidardan itti ise kötü bir durum daha da kötü alacak korkuyor ve bu İslamcılar boşluğu dolduracaktır, Moskova’da BBC’nin Steven Rosenberg bildirir.

Yetkililer, hafta sonu Suriye ordusunun üsleri İsrail’in hava saldırıları “Özellikle alarm neden” söyledi.

Aktivistlerden doğrulanmamış haberler kadar 42 kadar asker Şam yakınlarındaki saldırılarda öldürüldüğünü söyledi.

“Silahlı çatışma daha da tırmanması keskin gerilim ve Lübnan-İsrail sınırında kadar-kadar nispeten sakin atmosferin istikrarsızlık yeni alanlar yaratma riskini artırır,” Rusya’nın dışişleri bakanlığı yaptığı açıklamada.

İsrail güvenlik kaynakları Pazar günü güney Suriye’de hedeflere saldırılar Lübnan komşu, Şii İslamcı hareketi, Hizbullah için gelişmiş İran yapımı füze devrini önlemeye yönelik olduğunu söyledi.

Ancak gözlemciler son gelişmeleri çatışma İsrail’in katılımı önemli bir yükseltme gösterir söylüyorlar.

Suriye hükümeti Ortadoğu’da “daha tehlikeli” yapmıştı bir “uluslararası hukukun açıkça ihlal”, saldırılar olarak adlandırılan ve “tüm olasılıklara kapı geniş” açıldı.

Rusya’ya yaptığı ziyaretin ardından, Sayın Kerry Filistin-İsrail barış süreci de dahil olmak üzere Orta Doğu konuları görüşmek üzere İtalyan, İsrail ve Ürdün yetkilileri karşılamak için Roma’ya gidecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir