Mobil Cihazlarda Elektronik Cüzdanların Geleceği Parlak

By | 17 Ocak 2014

Mobil Cihazlarda Elektronik Cüzdanların Geleceği ParlakTom Cruise bir elbise mağaza girer ve bir bilgisayar gözlerini tarar 2002 filmi Azınlık Raporu bir sahne vardır. “Merhaba Bay Yakamoto, geri Gap hoş geldiniz,” hologram şeklinde bir satış asistanı chirrups. “Bu çeşitli tank başında sizin için işe aldın?”

Nokia Bulgari marka bir alışveriş gezisi 2054 gibi görünebilir ne bir resim boyamak için Steven Spielberg filmde çalıştı. Bilim kurgu bu yıl gerçek olabilir – Ama bu uzun süre beklemek zorunda olmayabilir.

Gerçek dünyada olsa da, tek tek alışveriş değil, iris tarama ile, ama bizim ceplerinde taşınabilir cihazlar tarafından tespit edilecektir. İngiltere’nin en büyük üç cep telefonu şebekeleri, EE, Vodafone ve O2, biz nerdeyiz, ve biz satın ne kim olduğunu sanal cüzdan içine akıllı telefonlar açmak için güçlerini birleştirdi.

“Düşünün: Eğer son Topshop yürüyor ve bir uyarı bugün mağazada bir indirim sunan telefonunuzda açılır,” David Sear diyor. Weve, mobil cüzdan projesi yönetmek için ağları tarafından kurulan şirket, yeni CEO’su ilk mülakat veriyor.

Daha sonra bir satın alma ortaya çıkarmak, markete yürümek istiyorum, barkod tarama ve yerine kadar olduğundan daha bir Oyster-kart tarzı okuyucu, telefonunuzu dokunarak ödeme.

“Bu sevinç biraz,” Sear iddia ediyor. Pazarlık severler kabul eder, diğerleri bu müdahaleci bulabilirsiniz. Ödemek doğrultusunda bu ayakta için, düpedüz kaba görünebilir.

Fikir yeni bir değil, Google Barclays kadar şirketlerin çabalarına rağmen tüketiciler ile çekiş kazanmak için henüz. 2011 yılında ABD’de başlatılan Google Cüzdan, bu kıyılarına vermiş değil. Ama Weve 15 milyon cep telefonu müşterilerine zaten hizmet için seçtiniz diyor.

Şu anda, bu kullanıcılar daha fazlasını sunuyor için onları uyaran kısa mesaj başka bir şey alırsınız. Ancak birkaç ay içinde, Weve bu web sayfalarında reklam yuva satın şirketlerin kullanıcıların fiziksel yerden kendi telefonlarında ziyaret ettiğiniz web sitelerinin kadar verilere erişim sağlayan, kendi veritabanı açmış söyledi.

Yılın sonuna kadar, Sear umutları sanal sadakat kartları onlarca tutma kapasitesine sahip bir uygulama oluşturduk için, ve ilk marka işe olması. Ödeme mekanizmaları takip edecek.

“Benim arka plan bozulma olduğunu,” büyük bankalar meydan ödemeler firmaları ile yaptığı kariyer yaptı, kim Sear diyor. Erken girişim sıçrama olacaktır perakendeciler yerinde kontrol yardımcı olmak için verileri kullanılmıştır. Online işlemler firma WorldPay azından bir ülkede alışveriş yurt satıcılardan kendi para birimi cinsinden mal satın yardımcı oldu.

“Insanların daha önce yapamadığı satış noktasında şeyler yapmak etkin çünkü onay iş bulmayı,” Sear diyor. “Ben her yerinde onları taşımak için rahatsız olamaz çünkü benim çorap çekmecesinde oturan 17 sadakat kartları var. Sana rakip sadakat mekanizmaları tutabilir bir yer oluşturmak için gerçek bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

Ama neden, daha işbirliği daha rekabet için cep telefonu firmalarının bir hantal koalisyon kullanılan gerektiğini, Google gibi bir dijital yerli ana kadar ayrılmak geldi nerede başarılı?

“Sadakat sektöründe insanlar Google ne istediğini biliyorum:.. Verilerini büyük ABD süpermarket başkanlar biri de yapmak istemiyordu şey Google onun veri vermek olduğunu söyledi Ne yaparsak yapalım, bu bir koalisyon olması gerekir istekli. “

Weve, ilgili sadakat kartı veren her satın alma ayrıntıları paylaşacak iddia ediyor. Sistem aynı zamanda oldukça Facebook ve Google gibi hareket ve kullanıcılar ücretsiz bir hizmet karşılığında reklam kabul eder varsayarak daha, olarak kabul etmek için cep telefonu müşterilerine soracaktır.

Weve arkasındaki ağlar için, bu ödeme yapan olmanın avantajlarından biridir. Facebook bu gelir birkaç diğer kaynaklar vardır çünkü reklam istediğiniz tahmin zorundadır, ancak cep telefonu şirketleri biraz daha az saldırgan olmak gelemez.

“Biz hizmet değerini içine almış tüketicilerin istiyorum,” Sear diyor.

O Facebook Ev, haber ve arkadaşlarından fotoğrafları yanında reklamları görüntülemek için bir akıllı telefonun ana ekran devraldı sosyal ağ yeni bir uygulama özellikle önemlidir. “. Şahsen ekran kilitlendiğinde ilanları benim telefon üzerinde haşhaş Facebook’un durumda ben gerçekten izin isteyen sanmıyorum görmek istemiyorum, size bu sistemde için kayıt anlaşmanın bir parçası.”

Weve bir tüketici marka olmayacaktır. Ağlar bilgi paylaşımı seçenekleri bir pano kullanarak, müşterilerin kendilerini imzalayacak. Paylaşılan ayrıntıların bir posta kodu ilk bölümünden yaş aralığı olabilir, cinsiyet, yer, web tarama tarih ve beğeni ve hoşlanma. Bazı, bazı isteğe bağlı zorunlu olacak ve gereksinimleri ağ göre değişir. Google benzer bir pano vardır, ancak birkaç kullanıcılar kendi varlığının farkında.

“Tüketici onlar hiç olmuştur düşündüğünüzden daha bizim dijital devrim bu aşamada daha güçlü, ve bir şey uygun olup olmadığını karar verir,” Sear diyor.

Güvenlik bir başka faktördür. Weve onlar ödeme yapabilirsiniz, böylece onların telefon için bir müşterinin banka kartı bağlamak için hazır olduğunda, bu ayrıntıları Sim kartı yapılacaktır. Telefonunuzun kaybolması olmalı veya çalınması, veri uzaktan operatör tarafından silinebilir.

Hafıza silme olan yazma Azınlık Raporu dayanıyordu, Philip K Dick’in bir favori teması oldu. Film bir süre Dünya Ticaret Merkezi’ne 9/11 terörist saldırılardan sonra yapılan ve Spielberg zaman demişti ki: “İnsanlar güvende hissetmek için kendi özgürlükleri çok uzak vermeye hazırız Ama soru burada vardır. Eğer çizgi çizmek mi? Ne kadar özgürlük kadar vermeye hazırız? “

Bu ücretsiz hizmet ve özel bilgi arasındaki denge giderek geçerlidir. Weve hizmet için kayıt olanlar en azından seçim sunulacak.

Ebay bankacılık kolu, Paypal, kendi elektronik cüzdan oluşturmak için gıda satış ve perakendeciler ile bir birlikteliğe başlıyor. Pizza Express, müşterilerin yerine getirdi üzere kart okuyucu bekliyor daha kendi telefonundan ödeme yapabilirsiniz. Fatura yerleşmiş sonra, onay kadar ekranda yanıp söner.

Başka bir yerde, müşterilerin sipariş ve kapıdan adım önce içecekler için ödeyerek kahve dükkanlarında kuyruk atlayabilirsiniz. Ve barista isimlerini bilir. Paypal CEO’su David Marcus detayları bu paylaşımı bir dost mahalle mağaza hissi yeniden söyledi.

Dünyanın en büyük 20 kadar üreticileri ile anlaşmalar Paypal sistem teoride İngiltere’nin perakende satış% 90 geliyor olabilir anlamına gelir. Gelişinden dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekir.

“Bu radikal görgü ve köklü sosyal davranış değişiyor,” Marcus uyarıyor. “Eğer Paypal kullanıyorsanız çünkü açıkça sıra atlıyorlar bildiren bir ortam yaratmak yoksa, dükkanda diğer insanların size karşı dönecek.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir