Metin Çekmez

By | 04 Nisan 2012

Metin Çekmez

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Metin Çekmez 26 Temmuz 1945’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncunun eğitim hayatında gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Girmiş olduğu gazetecilik bölümünü başarılı bir şekilde bitirmiştir. Ünlü oyuncunun tiyatro ile tanışması ile 1962 yılında William Shakespeare tarafından 1599 ile 1601 yılları arasında yazıldığına inanılan Hamlet oyunu ile olmuştur.

Metin Çekmez daha sonra 1970 yılında İstanbul Şehir tiyatrolarında kadroya girmiş bulunmaktadır. Birçok tiyatro film ve dizide rol oynayan ünlü oyuncu kendisine verilmiş olan bütün rolleri başarılı bir şekilde oynamıştır. Ünlü oyuncu bu sıralarda Adını Feriha Koydum adlı dizisinde Rıza karakterini canlandırmaktadır. Metin Çekmez’in oynamış olduğu tiyatrolardan bazıları şunlardır;
Eskici Dükkanı, Kanlı Nigar, Sabaha az kala, tatar ramazan, koca Sinan gibi birçok tiyatroda rol almıştır. Ünlü oyuncunun dizi ve filmlerinden bazıları ise şunlardır; Binbir gece, köpek, yürek çığlığı, baba, kurtuluş, süper baba, boşver arkadaş, zümrüt gibi birçok film ve dizide rol almıştır. Kendisine verilen rolleri oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir