Mert altınışık Biyografi

By | 14 Mart 2012

Başarılı ve bir o kadarda genç olan mert altınışık 14.05.1986 yılında doğmuştur fakat doğum yeri tam olarak bilinememektedir. Başarılı oyuncu oynadığı dizilerde genç kızların hayranı olmuştur adına onlarca hayran sayfası açılmıştır. Başarılı oyuncu ilk öğretim hayatında da oldukça başarılı bir öğrenciydi. Özellikle matematik dersinde çok başarılı olan genç oyuncu bu alanda kendisini geliştirmek yerine oyunculuğu tercih etmiştir. Lise hayatınıza başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra sınava girerek Uludağ üniversitesi oyunculuk bölümünü kazanmıştır. Bu bölümde de oldukça başarılı olmuş ve hocalarının göz bebeği olmuştur. Arkadaşları arasında da çok sevilen genç oyuncu sıcak kanlılığı ve sempatik tavırları ile bilinmektedir. Bir o kadar da esprili bir kişili olan mert altınışık girdiği ortamlarda hep en sevilen kişi olmuştur.

Başarılı oyuncu okulunu bitirdikten sonra tiyatro sahnelerinde kendisini göstermeye başlamıştır. Oynadığı tiyatro oyunları 2008 yılında baba ile kızı, yine 2008 yılında oynadığı biçareler ardından 2009 yılında oynadığı cehennemlik gölgeler isimli oyunlarda boy göstermiş ve tiyatro eleştirmenlerinden tam not almıştır. Adını bu sayede duyuran mert altınışık ardından dizi oyunculuğuna kaymış ve bu sektörde de kendisini göstermek istemiştir. 2011 yılında firar ve yine 2011 yılında beni affet adlı dizilerde oynamıştır. Beni affet adlı dizi günümüzde de devam etmektedir. Başarılı oyuncu bu iki dizide de kemal adlı karaktere can vermiştir. Başarılı oyuncunun yolu açık gibi görünüyor ve daha bir çok dizide bir çok karaktere can vereceğe benziyor.

Category: Genel

12 thoughts on “Mert altınışık Biyografi

 1. türkan

  bende çok seviyorun rolülünü çok güzel oyuyor harikasin

  Reply
 2. şeyma

  mükemel bir oyuncusun seni çok başarılı bulduyorum senin yolun açık beli oluyor gülüşün çok harika sen hep öyle gül başarılar

  Reply
 3. zehra karahan

  çok yakışıklı ve çok karizmatiksin adamsn bb (bide ne buluyon bu baharda :((

  Reply
  1. ibrahim

   öyle deme şekerim bahar on numara kız ben olsam bende çok uğrasırdım bahar için vede ayrıca sırılsıklam aşık sen kendine bak sen bahar kadar güzel misin bakalım….

   Reply
 4. ibrahim

  mert abicim yakışıklısın şıksın iyisin hoşsun tuttuğunu koparıyorsunda bide şu baharı kopar beratın elinden de al ya dizide en çok sizi merak ediyorum ne olacak daha böyle uzaya uzaya ya sıkıldım valla artık beraber olun….

  Reply
 5. kübra

  HEM COOK YAKISIKLISIN HEMDE BAHARA COK YAKISIYORSUNUZ BAYILIYORUM SANA……

  Reply
 6. seymanur

  Bahari kemale cok yakistiriyorum hic ayrilmasinlar dizi her gun izlense hic bitmese.yakisikli kemallllll.:-):-)

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir