Merkel Sürücüler İçin Kemer Sıkma İşlemi

By | 24 Ocak 2014

Bir Fransız sosyalist bakanı şimdi sadece Almanya Başbakanı Angela Merkel, ve birkaç diğerleri tarafından desteklenen olduğu söylenmiş Avrupa ekonomileri dayatılan “başarısız” kemer sıkma politikaları, bir ateşli saldırı başlattı.

Açık sözlü yorumlarında bu Fransa ve Almanya, Benoit Hamon, sosyal ve tüketici işleri bakanı arasındaki gerginliği yakıt olacak, bu “Avrupa’da kemer sıkma politikaları ile bitirmek için zaman” olduğunu Observer söyledi. Diye ekledi: “Sadece Merkel, birkaç kuzey ülke tarafından desteklenen, kemer sıkma çalışıyor inanıyor … bu açık olduğunda işsizlik oranları aşağı gidiyor hiçbir umudu yoktur.”

Merkel Sürücüler İçin Kemer Sıkma İşlemi

Geçen hafta açıklanan rakamlara Fransız işsizlik fazla 3,2 milyon kişi iş arayan ile, rekor bir düzeye ulaştığını ortaya koydu. Ekonomi stagnates olarak beşinci Cumhuriyeti 1958 yılında başlamasından bu yana, Cumhurbaşkanı François Hollande için onay derecelendirme kaydedilen en düşük seviyelerine düştü. Hedef neredeyse kesin olmasına rağmen güçlü geçen yıl Almanya tarafından terfi etti Avrupa istikrar paktı, bir imza olarak, Hollande, bu yılın sonuna kadar gayri safi yurtiçi hasılanın% 3’ün altında Fransa’nın bütçe açığını getirmek için tasarlanmış bir program kararlıdır kaçırılmaması gereken.

Cumartesi günü bir o kemer sıkma politikaları üzerinde ısrar devam ediyor “bencil uzlaşmazlığı” Merkel suçlanan Fransız Sosyalist parti taslak belge sızdırılmış. Hamon kabullenmesini ve bitiş kemer sıkma kabul için gerekli olan Fransız hükümeti Avrupa’nın en büyük ekonomik gücü ile düşen-out yol açacağını söyledi. Dedi ki: “Bu Almanlar ile siyasi gerginlik neden ve siyasi farklılıkları neden olur.”

Ancak, Euro Bölgesi ekonomilerinin durgun devam etti ve işsizlik özellikle Güney Avrupa’da, yükseldi olarak, gelgit pahasına borçlarını azaltmaya Merkel’in vurgu karşı dönüyordu sözlerine ekledi. “Kemer sıkma karşı görüş dalga liderleri ve ekonomistler arasında artık çoğunlukta olduğu,” dedi. “Veto, karşı, direniyor tek ekonomisi Almanya’dır.”

Istikrar paktının açığı kesme talepleri harcama kesintileri ve vergi ekonomik büyüme durdurmak arttıkça, kırılma noktasına Euro hükümetler ısrar etmektedirler. Geçen hafta İspanya -% 50’den fazla bir genç işsizlik oranına sahip olan – onun açığı hedefleri vurmak için iki yıl daha ihtiyaç olacağını söyledi.

Hamon müdahalesi de kemer sıkma ekonomi büyüteç altına hangi bir hafta sonra gelir. Iki Amerikalı ekonomistler, Kenneth Rogoff ve Carmen Reinhart, kamu borç etkileri üzerine etkili araştırmalar temelde kusurlu olarak saldırıya uğradı. 2010 yılında yayınlanan çalışmalarında, devlet iç borçlanma yüksek düzeyde ekonomik büyümede keskin bir düşüş neden olduğunu iddia etti, ama yazarlar metodoloji temel hataları itham edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir