Mehmet Günsür Kimdir, Nereli, Yaşı, Boyu, Kilosu

By | 06 Aralık 2013

Mehmet Günsür
Yakışıklılığı ile herkesi kısa sürede kendine hayran bırakan dizi ve sinema oyuncusu Mehmet Günsür, Tatar kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olarak 8 Mayıs 1975’te İstanbul’da doğdu.

Annesi Sibel Hanım bir öğretim görevlisi, babası Teoman Bey ise kuantum fizikçisidir. İtalyan Lisesi’ni bitiren yakışıklı oyuncu ardından Marmara Üniversitesi Reklamcılık bölümünü bitirdi. Ancak bu alanda hiç çalışmadı. Çocuk yaşta kameralar önüne geçse de oyunculuk eğitimini 25 yaşından sonra almaya başladı. Oyunculuğa 7 yaşında çeşitli reklam filmlerinde oynayarak başladı. 12’sinde Okan Uysaler’in yönettiği Geçmiş Bahar Mimozaları adlı dizide rol aldı. O yıllarda oyunculuk onun için bir hobiydi. Diğer bir hobisi de müzikti. Uzun bir süre Dawn adlı bir grupta şarkı söyledi. Oyuncu olarak ilk fark edildiği ve çıkış yaptığı film Ferzan Özpetek’in 1997 yapımı “Hamam” oldu.

gunsur

Bu filmle birlikte oyunculuğu meslek olarak seçti. Hamam filminin ardından İtalya’ya yerleşen ve mesleğine orada da devam eden oyuncu İtalya’da çok sevilen biri haline geldi. Yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir