Mali Krizin Nedeni Kokain

By | 21 Nisan 2013

“Duvar Sokak Sarhoş” George W. Bush’un genellikle keskin Temmuz 2008 yılında ortaya çıkan mali krizin ana nedeni almak oldu. İki yıl sonra İngiltere, Mervyn King, Merkez Bankası valisi (diye itiraf etti bir şey “para politikasında bir merkez bankasının rolü parti olacak alır gibi uzak yumruk kase almaktır” yaptığı Mansion House konuşmasında açıkladı ) gerçekleşmemiştir. Ama belki de yanlış sarhoş edici sorumlu ediliyordu. Tartışmalı eski uyuşturucu çar David Nutt kendi ile bankacılar kokain kullanan bu “heyecan ve sürücü ve daha fazla ve daha kültürü … Bu korkunç bir karmaşa bizi var” bu hafta sonu Sunday Times söyledi.

Ben hak veriyorum. Kokain (Ben güvenilir bilgi ediyorum) aşırı coşku yanı sıra şeyler hakkında son derece ikna edici konuşmak için bir eğilim yoğun nöbetler halinde sonuçları hakkında hiçbir şey bildiğiniz bir ilaçtır. Herkes bir kredi balonu orta noughties meydana ve eski ABD Federal Rezerv Başkanı Alan Greenspan “irrasyonel bolluk” olarak adlandırılan ne doğrudan bir sonucu olduğunu kabul eder. Ayrıca tüccarlar kokain gibi bir güven artırma narkotik aldıktan sonra kitle imha saçma karmaşık mali silah satmak daha iyi mümkün olacağını ileri sürülebilir. Bu kadar açıkça emlak patlaması durdu dakika patlamaya mahkum edildiğinde Ayrıca, elbette sadece kokain-perişan buffoons aslında mortgage destekli menkul kıymetlerin değerinde milyarlarca dolar satın almak istiyorsunuz.

Ben kesinlikle her Perşembe gecesi Şehir barlarda sniffly burun ve gurning çene benim adil bir pay gördüm. Ben de 12 yıllık bankacılık kariyeri boyunca küstah geniş erkekler tarafından ağızlı olmak güvenen anlamsız duydum. New York’ta büyük swingers bazıları hakkında hikayeler bir akşam bir çizgi veya 10 zevk bir sürü de vardı. Bernie Madoff ofisi görünüşe göre bu orada bulunan ve en bankacılar Jimmy Cayne (Bear Stearns eski CEO’su) bir anti-asit ilaç vardı yayınlanan iddiaların farkında olmak “kar” gibi devasa miktarda vardı “Kuzey Kutbu” olarak bilinen şişe kokain ile doluydu.

Dr Chris Luke, bankacılar üzerinde kokain etkilerini inceleyen Cork Üniversitesi Hastanesi, İrlanda, dayanıyordu bir A & E uzmanı, “mali ve siyasi çevrelerde önemli rakamlar kokain kullanımı getirdiği megaloman bir sonucu olarak mantıksız kararlar” belirtti . O “insanlar deli kararlar ve% 110 doğru idi … hangi mevcut kaos neden düşünüyorduk.” Sonucuna varmıştır

Açgözlülük, bencillik, cehalet ve acımasızlık de tabii ki onların bir parçası, oynadı, ama ilaç balonu yaratmada oynadığı rol görmemek aptalca olacağını düşünüyorum. Belirsizlik zamanlarında büyür sürü zihniyet, kesinlikle çok daha açıklanabilir zaman titreyen güvensizlik ve kola alışkanlığı ile el ele gider tükenmiş muhakeme size faktör. Olan

Ben, bu üzgünüm masal mutlu bir son söylemek memnuniyet duyuyorum vardır: benim eski iş arkadaşları ve hala Square Mile çalışmak müşterilerine birçok Şehir erkek Bolivya yürüyen toz snorting tutmak için artık çok korkuyor olduğunu söyle. Bu bankacılar kesinlikle, daha az eğlenmek ancak anlamına gelebilir, bu sadece bir daha ölçülü ve mantıklı finansal sisteme yol açabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir