Laboratuvar’da Yetiştirilen Böbrek Başarı ile Hayvanlara Nakledildi

By | 15 Nisan 2013

Bilim adamları bir laboratuvarda bir böbrek büyüdü ve bir canlı hayvan implante zaman çalıştığını göstermiştir. Çalışma böbrek yetmezliği olan kişiler nakledilen olabilir artan kişiselleştirilmiş yedek organların uzun vadeli hedefimize doğru önemli bir adımdır.

51.000 ‘den fazla insan son dönem böbrek yetmezliği için İngiltere’de her yıl tedavi ve bu% 90 böbrekler bekliyor organlar için bekleme listesinde vardır. Organların bir sıkıntısı 3.000 ‘den fazla kişi bir nakli beklerken ölmek ise her yıl az 3.000 nakli, ancak, yapılan anlamına gelir.

Böbrek yetmezliği için tedavisi yoktur. Sadece uygun tedavi – diyaliz veya nakli alıcı – sadece bir hasta daha fazla zaman satın ama yaşam kalitesi üzerinde önemli sınırlamalar ile birlikte gelir. Diyaliz bir hasta, örneğin, günde sıvı bir litre daha az içmek için tavsiye edilir. Ve böbrek nakli ortalama olarak sadece son 10 ila 15 yıl arasında, bağışıklık ret kaynaklanan herhangi bir komplikasyon ek olarak.

Hastanın kendi hücrelerini kullanarak ve bir ömür boyu olabilir büyümüş olabilir yedek organ yeni bir kaynak bulmak, bu nedenle, ileriye doğru büyük bir sıçrama olacaktır.

En son çalışmada, Massachusetts Genel Hastanesi Harald Ott önce çalışma kupa, karaciğer ve akciğer oluşturmak için kullanılır olmuştur deneysel bir tekniği kullanarak bir böbrek büyüdü bilim adamlarından oluşan bir ekip açtı.

Ott ilk bir sıçan böbrek aldı ve deterjan bir çözüm kullanarak işlevsel hücreleri çıkarılır. Bu organın üç boyutlu bir yapı sunar, beyaz bir matriks, kollajen iskele bıraktı.

Hücreleri iskele kapsayacak şekilde büyümüştü kadar ekibi daha sonra, iskele üzerine yeni doğan sıçan böbrek ve kan damarı hücreleri tanıttı ve 12 gün için artan organ kültür. Ekip daha sonra başarıyla hayvanın kanı filtre ve idrar üretilen bir yaşam sıçan, içine organı implante. Iş Nature Medicine Pazar yayınlanmaktadır.

Yöntemleri iş inşa kalpleri yenerek, ilk bütün büyümeye 2008 yılında kullanılan Amerikan biyomühendis Doris Taylor, öncülüğünü. O çamaşır suyu bir biftek “kıkırdak” gibi olarak çalışmalarını yapmış sonra geride kollajen yapısı nitelendirdi.

Ott göre, tekniğin daha da arıtma gerekli olacağını, ancak nakil yoluyla donör böbrek şimdi yapmak aynı şekilde hastalıklı veya bozuk böbrek yerine bir gün biyo-mühendislik böbrekler yol açabilir. İdeal olarak, mühendislik böbrekler böylece hayatlarının geri kalanı için bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç almak hasta için ihtiyacını ortadan kaldırarak, bir hastanın kendi hücrelerinden büyümüş olacaktır.

Elaine Davies, Böbrek Araştırma İngiltere araştırma işlemleri başkanı, böbrek hastaları ve böbrek hastalığı riski olanlar için umut sağlayacak Ott işi “büyüleyici bir bilim”, denir.

Ama hastaların yakın insan çalışmalarda beklememelisiniz uyardı. “Bütün bu rejeneratif tıp yaklaşımı böbrek hastalığı açısından emekleme döneminde gerçekten hala,” dedi.

“Ağırlıklı olarak, sadece böbrek Eğer cilt ya da kalp gibi diğer organlara karşılaştırdığımızda anatomisi ve fizyolojisi çoğaltmak için güçlü olmak açısından çok daha karmaşık bir organı olduğu gerçektir. Onu ve içindeki hücrelerin birçok farklı çeşidi vardır gerçekleştirdiği farklı işlevler açısından çok karmaşık bir yapıya sahiptir.

“Orada bir dikkatle umut biz orada almazsınız demiyorum. Ama o [birçok] on yıl sonra olabilir.”

Davies göre, yeterli hastalar yaşam tarzı değişiklikleri gibi önleyici tedbirler böbrek yetmezliği gecikme veya önlemek için izin verecek, erken birinci basamakta teşhis edilir. “Bu büyüyen bir sağlık yükü var.”

“Biz İngiltere’de böbrek hastalığı riski 3 milyon kişi olduğu tahmin ediyoruz,” diye ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir