Kızamığa Karşı Bilinmesi Gerekenler

By | 17 Nisan 2013

GP ve Muhafazakar MP Sarah Wollaston kendi alternatif ilaçlar kızamık salgınları çocukları korumak olmaz velilere açıkça yapmak için homeopati yönetim organlarının çağırıyor.

Çocuk çok sayıda büyük nedeni aşısı ve otizm arasında bir bağlantı öne ki 1998 yılında Lancet tıp dergisinde Andrew Wakefield tarafından araştırma yayın takip korkutmak MMR (kızamık, kabakulak, kızamıkçık) aşısı, olmadı. Araştırma daha sonra gözden ve Wakefield dolandırıcılık için Genel Tıp Konseyi tarafından kapalı vuruldu.

Totnes, Devon, Wakefield tarafından oluşturulan endişe Wollaston en seçim üzerinde oyalanıyor ve neden bir parçası, o inanıyor, aşıların genel bir güvensizlik ve homeopati bir güven için – ilaçlar neredeyse tamamen su olduğunu.

Totnes beş yaşındaki çocukların yaklaşık% 70’i tamamen geçen yıl kızamığa karşı korundu, o sadece mil uzakta Brixham bu, 94% ile karşılaştırıldığında, onu blog söyledi.

“Bazı anne homeopati çocuklarının bağışıklık sistemini güçlendirir bir sarsılmaz inanç var. Onlar yerine ‘doğal’ yöntemler iman vereceğini, bunu gördüğünüz gibi,” diye Guardian söyledi.

Bu inanç toplulukları ve dış okul kapıları yayılabilir ve NHS tavsiye kabul edenler baskı hissetmek MMR aşısı başlangıç ​​çocuklarının vermek.

“Bir kez bir topluluk içinde kritik bir kütleye ulaşırsa, kendi önem kazanmaktadır – Eğer aşılama eğer sorumsuz bir ebeveyn olmak,” dedi. “Ben bu terimi ‘sürü dokunulmazlık’ dökümü zamanı olduğunu düşünüyorum. Mesajı, gördüğüm kadarıyla, toplum bağışıklık ilgilidir. Çocuğunuz aşılama olarak, onlar çok genç ya da hastalıklı olarak aşı olamaz çocuğu korumak.”

Wollaston homeopatik “aşı” ve ilaçlar kızamığa karşı korumak olmaz anne anlatmak için homeopati yönetim organları çağırdı.

Homeopati İngiliz Homeopatik Derneği ve Öğretim bu kadar yapacağını söyledi. “Homeopatik aşılar bulaşıcı hastalıklara karşı koruyabilirsiniz gösteren hiçbir kanıt yoktur. İnsanların geleneksel tedavi ararlar tavsiye,” bir sözcü dedi.

Totnes anne kendi bilgi almak nerede “bilmiyorum – bu kesinlikle bize değil Orada İngiltere’de homeopati yönelik bir yasal düzenleme ve herkes bir uzman olarak kendilerini ayarlayabilirsiniz Bu eğilimi bu kişidir.. bize kötü bir ad verin. ”

Toplum ciddi bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için aşı alternatif olarak homeopatik ilaçların kullanımı bulmamaktadır “ve kamu üyeleri kendi GP tavsiye ve / almanızı önermektedir: Philip Edmonds, Homeopatlar Derneği başkanı dedi veya ilgili hastalıklara karşı aşı ve korunmasına ilişkin Sağlık kurallar Bölümü,. ”

Yaklaşık 700 olgu ve Galler, üçlü aşısı 1988 yılında başlatılan bu yana en büyük salgın kızamık şüpheli vaka yok. Galler’de yaklaşık 40.000 çocuk MMR olmadı ve özel telafi NHS kliniklerinde en kötü etkilenen Swansea alanda arka arkaya iki hafta boyunca elde tutulmuş olan.

Bazı anne-babalar NHS tavsiye karşı, tek aşı bulmak için devam ediyor. Altı İngiltere’de klinik ve Swansea bir çalışan Çocuk Aşı Merkezi, bir kızamık aşısı arayan anne çağrı tarafından istila ediliyordu söyledi.

“Klinikler çok, çok meşgul,” yöneticisi Zoe Miller söyledi. “İnsanların, crikey fark yaptı, bizim çocuklar aşı değil. Onlar çocuklarına yayılır önce yapmanız gerekir.”

Miller personel anne-babalar çocuklarının aralıklarla üç aşı vermek tavsiye dedi, ama özel klinikler zinciri hiçbir kabakulak aşısı vardır ve üç yıl boyunca herhangi bir olmamıştır.

Kabakulak salgınları, bazen öpüşme hastalığı olarak bilinen, üniversite başlangıç ​​öğrencileri arasında oluşabilir. Ciddi komplikasyonlar nadirdir rağmen, testis veya yumurtalıkların viral menenjit ve şişlik içerebilir.

“Kabakulak hayatı tehdit değil,” dedi Miller. Aşı, diye ekledi “Singapur görünüşte kullanılabilir”. Klinikler onlar söylemek ithalat kabakulak aşısı bir Jeryl Lynn suşu, en güvenli türdür kaynak çalışıyorsunuz söylüyorlar.

Ancak, İngiltere’de lisans aşı Tıp ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu, aynı fikirde değil.

“MDA hiçbir güvenlik kaygıları var olduğu için herhangi bir geçerli tek bileşenli kabakulak aşıları şu anda farkında değil,” bir açıklamada dedi.

“Çocuk Aşı klinikler ile ilgili olarak, biz klinik tedarik çalışıyor kabakulak aşı kalitesi üzerinde önemli endişeleri var.”

Sağlık konumunun Bölümü tek aşıların kullanımını destekleyen ya da Dünya Sağlık Örgütü ve dünyadaki diğer bağımsız uzman gruplar tarafından desteklenen MMR, daha güvenli herhangi bir şekilde gösteren herhangi bir kanıt olmasıdır. Çocukların tek aşı verilmesi iğneledi arasındaki aralıklarla diğer hastalıklarına yakalanma riski onları bırakır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir