Karne Notu Hesaplama

By | 02 Aralık 2011

Her yıl okulların tatile girmesine az bir süre kala öğrenciler sınıfı geçermiyim, takdir-teşekkür alır mıyım, karnemin ortalama puanı kaç gibi sorular soruyor. Anlatacağımız formül ile ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri karne ortalamalarını hesaplayabilecektir.

Bir öğrencinin takdir alabilmesi için tüm notlarının ortalamasının 85 ve üzeri olması gerekiyor. Teşekkür alabilmek için ise 70 ve üzeri ortalamaya sahip olması gerekiyor. Fakat öğrencinin herhangi bir dersten zayıfı ( 0 ve ya 1’i ) varsa o dönem belge almaya hak kazanamamaktadır.

Karne Ortalaması Hesaplama

Karnenizin genel ortalamasını hesaplamak için tüm derslerinizin puanını o dersin haftalık saatiyle çarpın. Bu çıkan sonuçların hepsini toplayın ve haftalık gördüğünüz toplam ders saatine bölün. ( Rehberlik dersinden yazılı olmadığı için o dersi haftalık ders saatinden saymayın ). Çıkan sonuç sizin karne ortalamanızdır.

Önemli Bilgiler:

– Herhangi bir dersten zayıfınız varsa ortalamanız 70’i ve ya 85’i geçse bile teşekkür-takdir alamazsınız.

– Eğer 1. dönemde 1 olan dersi 2. dönem düzeltemezseniz ve ya 1. dönem iyi olan bir dersi 2. dönem zayıfa düşürürseniz o dersten sorumluluk sınavlarına girmeniz gerekecektir.

– 4 ve ya 4’ten fazla zayıfınız varsa sınıf tekrarı yapmanız gerekir. Çünkü, en fazla 4 dersten sorumluluk sınavına girilebiliyor.

Aklınıza takılan her hangi bir soru varsa, yorum yapmak istediğiniz şeyler var ise alttaki formdan yazabilirsiniz.

Güncel blog sitelerinden dersleriniz ile ilgili bilgileri çok kolay bulabilirsiniz. dengesiz blog sitesi bunlara örnektir.

Servissektörü ekibi olarak firma rehberi olma yolunda büyük adımlarla ilerlemekteyiz ve sizlere en iyi firmaları sunmaktan hiç bir zaman çekinmedik.Eğer sizde izmirde oturuyorsanız ve arçelik marka bir beyaz eşyaya sahip iseniz bu fırsatı kaçırmayın. Arçelik İzmir Servis

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir