“İngiltere’de Hüsrana Uğradım”

By | 13 Mayıs 2013

Soğuk gelen geldi Spy John le Carre, uluslararası çok satan yaptı Elli yıl sonra, ünlü yazar ne onun gerilim ilham ve neden gelmek için hala daha var hakkında BBC konuştu.

Casus romancı onun son kitabı Modern İngiltere de “öfke, hayal kırıklığı ve sabırsızlık” kısmen şekillenmiştir diyor.

Nadir bir röportajda, le Carre yetki bu ve ne sıradan insanlar inanmak tarafından yapılan tabloları arasındaki bir “kredibilite açığı” eleştirdi.

Olan kitap The Constant Gardener ve Tinker Tailor Soldier Spy dahil 81 yaşındaki yazar, aynı zamanda yaygın “İslam şeytan” onun daha önceki çalışmaları şekillendiren Soğuk Savaş kaygıları yerini nasıl tarif.

Le Carre en 23 romanı, A Hassas Gerçek, Cebelitarık bir cihad silah alıcı yakalamak ve kaçırmaya karşı-terör operasyonu sahiptir.

Ana hikaye okumaya devam edin
Roman dinle

Vatan oyuncu Damian Lewis Bedtime az BBC Radio 4 Kitabı için John le Carre son romanı, A Hassas Gerçek, bir radyo uyum kaydetti. Bu Pazartesi 13 Mayıs Cuma 17 için 22:45 BST fiyaka Mayıs

Bedtime rezervasyon yaptırın
“Öfke var [kitapta], hayal kırıklığı var ve sabırsızlık var, özellikle İngilizler ile,” dedi.

“Şimdi ben bir anti-Amerikan duruş olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmıştır zaman zaman suçlama okumak gerçekten çok komik var.

“Ben anti-hiçim. Sadece çok karışık olan şu, bizim kolektif psikoloji ile ilgili analitik olmaya çalışıyorum.

“Ve Thatchercı davul dayak – İngiltere bu duruş hala siyaset sahnesinde ve dünyanın oyunda büyük bir oyuncu bir tür olarak – bunlar beni boşa çıkarmak ve beni rahatsız yapmak.”

Eski bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi ve bazen casus, le Carre onun 1.963 Soğuk Savaş hikaye ile uluslararası üne Soğuk kanattan geldi Spy vurdu.

O casus gerilim türünün tanımlamak yardımcı bestseller bir dizi yazmaya devam etti.

Bazı eleştirmenler bağlamında karşıtı kahramanlar heyecanlı okuyucu kaldırarak, onun “düşmanı” olarak Berlin Duvarı ve Sovyet komünizminin çöküşü çöküşünden tarif var.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

Ben zar zor şimdi hatırlıyorum yazdım bazı kitapları “vardır

John le Carre
Ama le Carre tarihi siyasi onun gerilim için yeni bir zemin sağlayan “terörle savaş” çevreleyen entrika ile, bir yazar olarak onun “kurtarıcı” olduğunu söyledi.

“Ben Soğuk Savaş hakkında yazma yorgundu. Ben Soğuk Savaş zaman uzun bitmişti [Berlin Duvarı’nın] indi ve gerçek kayboldu sonra bu tutum hayatta kalan sanıyordum,” dedi.

“Ne bu arada izledim ben şimdi vitese başladı, çünkü hakkında yazıyorum bir şeydir.

“- Eğer sen – Bu İslam’ın şeytanlaştırmaya ve her iki tarafta köktendinciler tarafından girişimdir. Sovyet komünizmi olduğu gibi bize korkunç ve saldırılabilir ve tehlikeli olarak bir düşman haline İslam açmak için”

Le Carre kitapları edebiyat ödülü için girdi ve 2011 yılında Man Booker Uluslararası Ödülü kısa çekilmesini istenecek izin vermedi.

Ama TV, film ya da radyo için adapte Düzinelerce dil ve 12 tercüme bestseller olan, uluslararası üne sahip olduğunu.

Ana hikaye okumaya devam edin
Kitaptan beyaz perdeye

Richard Burton sahip, Soğuk kanattan geldi Spy, 1965 yılında serbest bırakıldı – kitap uluslararası bir bestseller oldu iki yıl sonra – ve dört BAFTA kazandı
Sir Sean Connery 1990 yılında Russia House rol aldı
Pierce Brosnan kısaca 2001 yılında Panama Terzi bir rezil casus olarak James Bond oynamak için alkış takas
Ralph Fiennes ve Bill Nighy sahip The Constant Gardener, 2005 yılında yayımlanmıştır. Filmin bazı Kenya’da yere vuruldu
Gary Oldman (yukarıda) Tinker Tailor SoldierSpy içinde, le Carre en ünlü karakteri, George Smiley olarak 2011 yılında rol aldı
Onun sürekli başarı için yetki ve eski moda hikaye hakkında kuşku alacak.

“Ne söylendi iletişim giderek daha açık bir dünya rağmen ben, giderek düşünüyorum, o gizlice inandığı söyledi ve olan ne arasındaki sıradan bir adam korkunç bir yabancılaşma vardır,” dedi.

“Bunun ötesinde, ben okuyucu ile ilişki ile ilgisi olduğunu düşünüyorum.

“Ben bir ateş karşısında biri konuşuyor olmak istiyorum ve onu bana katılmak ve beni dinle istiyorum. Ford Madox Ford gibi olmak istiyorum ve onun sandalyede kıpırdayan eğer ben işimi yapıyorum değilim biliyorum. I bir hikayeci ve ben bir hikaye gibi pek çok insan biliyorum. ”

Le Carre ailesi onun yazılı kenarından kaybeder, ama yazma durdurmak için bir plan varsa emir açıkçası ona söylemek altında olduğunu söyledi.

Eleştiriler rağmen, onun son çalışması planlı bir 24 roman için bir basamak olduğunu söyledi.

“Ben bunu yazmak zorunda kaldım bir sonraki kitap almak için. Bitti. Şimdi taşıyabilirsiniz, şimdi daha iyi bir şeyler yapabiliriz.

“Benim için, bir ‘oluşturmak için dön’ değildi. Ben bu malzeme ile iyi bir iş yaptı ve gerçekten karakter aşık bir duygu. Yani geçmişe bakıldığında, genellikle test.

“Ben ancak şimdi hatırlıyorum yazdım bazı kitaplar vardır. Benim büyük yaşta yeterli doğal bu. Ben hatırlar biliyorum Ama bu bir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir