İngiltere Bu Yıl Üçüncü Kez Üşüdü

By | 24 Nisan 2013

50 yılda en soğuk Mart mali krizinden bu yana üçüncü bir durgunluk, kemer sıkma politikasını dinlenmek için hükümet üzerindeki baskıyı artıracak bir sonucu olarak hasta İngiltere ekonomisi uçlu olabilir.

Çoğu ekonomist dünyanın altıncı büyük ekonomisi dar ilk çeyrek çıktı ilk tahmini Perşembe günü yayımlanan daralma ikinci kez çeyrek önlemek için bekliyoruz. Ama sürpriz şansı yüksektir.

İngiltere’nin gayri safi yurtiçi hasıla 2012 yılının son çeyreğinde% 0,3 oranında düştü. Üçlü dipli resesyon görülmemiş, ve uzun bir süre boyunca hükümetin harcama kesintileri acısını yaymak için Maliye Bakanı George Osborne üzerinde kazık baskı olacaktır.
UBS ekonomisti Amit Kara o İngiltere’de GSYİH sıfır büyüme göstermesi bekleniyor söyledi, ama soğuk hava bir şok bahar ve yeniden tersine ekonominin göndermek konusunda uyarıda bulundu.

“Çünkü Mart ayında alışılmadık soğuk hava bu tahmini büyük riskleri vardır ve biz yanlış, ve Birleşik Krallık ekonomisi bir kez daha resesyona kayma yaparsa, üçlü dip gerçeklik haline gelmiştir,” diye bir araştırma notu yazdı.

Baskın hizmetler sektöründe bir toparlanma inşaat bir “hava ile ilgili” çöküşü tarafından iptal edilmiş olasılığı olduğunu, aynı zamanda çeyrekte bir büyüme bekliyor Nomura en İngiltere ekonomist Philip Rush, kaydetti.

Perakende satış zaten düşen reel gelirleri ile sıkılmış İngiliz tüketicilerin, alışılmadık soğuk büyü sırasında evde kaldı gibi bir önceki aya göre% 0.7 düşerek, Mart ayında da beklenenden daha zayıf idi.

İlgili: ucuz para alışkanlık tekme dünya için zaman?

İngiltere ekonomisi, 2008 yılının ikinci çeyreğinden itibaren beş çeyrek üst üste sözleşmeli, ve geç 2011 ve Euro Bölgesi’ndeki borç krizi sürüyordu erken 2012 yılında dokuz ay boyunca durgunluk içinde geri döndü.

Uluslararası Para Fonu depresif talep gerekçe göstererek geçen hafta% 0,3 2013 yılında İngiltere büyüme tahminini kesilmiş ve hükümetin bütçe açığını kesme için daha esnek bir yaklaşım alarak düşünmek gerektiğini söyledi. Cuma günü, Fitch Ratings borç ve bütçe açığı seviyesi zayıf büyüme etkisini gerekçe göstererek, ‘AA +’ AAA ‘dan İngiltere’de borç indirgenir.

İlgili: büyüme Borç etkisini: tartışmalar devam

Maliye Bakanı George Osborne mali disiplin ve ucuz merkez bankası para politikası sonuçta meyvelerini olacağını savunarak, kemer sıkma yoluna kararlılıkla sıkışmış.

Yeni bir durgunluk da Mart 2009’dan bu yana% 0.5 rekor düşük faiz oranlarını düzenlenen ve devlet tahvillerinin 375.000.000.000 £ satın aldı İngiltere Merkez Bankası, bu kadar uzak uyarıcı şansını artıracaktır.

Bir daha ile bağ alımları uzanan lehine £ 25000000000 savundu zaman Valisi Mervyn King ve İngiltere’nin para politikası komitesinin Bankası iki diğer üyeleri bu ay yine azınlıkta edildi. Banka geçen Temmuz 2012 yılında tahvil satın alma programına ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir