İngiliz büyükanne için Ölüm cezası onaylandı

By | 12 Nisan 2013

Pazartesi günü Endonezya’da bir mahkeme Bali adasında uyuşturucu kaçakçılığı için ölüme mahkum, 56 yaşındaki İngiliz büyükannesinin itirazı reddetti.

Denpasar Yüksek Mahkeme sözcüsü, Ocak ayında Denpasar Bölge Mahkemesi tarafından verilen cezayı onadı ancak karar için hiçbir sebep verdi CNN söyledi.

Bali Savcılar ne dedi yetkililerini taşıyan geçen Mayıs tutuklandı Lindsay Haziran Sandiford için 15 yıl hapis cezası için sormuştu tahmini 2.600.000 $ değerinde kokain.

Kuzeydoğusunda İngiltere’den Sandiford, o adada geldi onu bavul 4,7 kilogram (10,4 pound) ağırlığında kokain blokları vardır bulundu, mahkeme onu orijinal duruşma sırasında duydum.

İngiltere Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi Pazartesi günkü kararında onun hayal kırıklığını dile getirdi.

 Lindsay Sandiford bekleyen Hapishane hayatı
“İngiltere’de güçlü bir ölüm cezası karşı çıkıyor ve tekrar tekrar bu konuda Endonezya hükümeti için temsiller yaptı. Biz bu zor zamanda onu konsolosluk yardımı sağlamaya devam edecektir.”

Orijinal deneme yargıçlara göre, davalı o ne için hiçbir pişmanlık gösterdi, Endonezya devlet haber ajansı Antara bildirdi.

“Biz ölüm cezası bekleniyor asla, çünkü kararı ile şaşırdık,” Ezra Karo Karo, Sandiford için hareket eden bir avukat, Ocak ayında Antara söyledi.

O yargıç onun ailesine şiddet tehdidi altında hareket gibi zaten müvekkilinin durumunda, hafifletici nedenler dikkate almadı dedi, haber ajansı bildirdi.

Endonezya, dünyanın en kalabalık Müslüman ülke, uyuşturucu kaçakçılığına karşı sıkı yasalar vardır.

Bali Gümrük ve Wijaya Yapılan Vergi Dairesi izleme bölümü, başkanı, suçlu bulunduğu takdirde Sandiford yürütülmesine çarptırılabilir onu tutuklama sırasında uyardı.

Diye açıkça bir uyuşturucu baronu değildir – o yiyecek ve su gibi şartları için bile seyahat savunma tanıkları maliyetleri ya, bir avukat ödemek için parası yok.

Harriet McCulloch, Reprieve
“Narkotik kitlesel kim uyuşturucu ile yakalandı ağır cezalandırılması gerektiğini, böylece genç tehlikeye ve çünkü temel sebebi. Üç kişi kokain bir gram tüketmek, o zaman bu işlem potansiyel 14.000 hayatını kurtardı” dedi .

Dünyada tutukluların insan haklarını güvence altına almak için çalışan İngiltere merkezli grup Reprieve, Sandiford çok sert mahkum edilmemiş olması gerekir, savunmasız bir insanı olduğunu söyledi.

“Lindsay zaman o sadece ailesinin hayatını tehdit ettiği aldıktan sonra Bali paketi taşımak için anlaştılar korumuştur,” Reprieve Harriet McCulloch dedi.

“O açıkça bir uyuşturucu baronu değildir – o yiyecek ve su gibi şartları için bile seyahat savunma tanıkları maliyetleri ya, bir avukat ödemek için parası yok.”

Yüksek Mahkeme sözcüsü temyiz kararı 2 Nisan tarihinde yapıldığını söyledi ama hala alt mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir