Horacio Cartes Paraguay Seçimlerini Kazandı

By | 25 Nisan 2013

Paraguay seçmenlerin oy satın alma, suç ve homofobi iddiaları damgasını bir kampanya sonra başkan olarak sağcı tütün kralı Horacio Cartes seçtiler.

Dolandırıcılık için hapse ve uyuşturucu kaçakçılığı için araştırılmıştır rağmen, Cartes 2008 yılına kadar altı yıl için güç bir kavrama düzenlenen onun Colorado partisinin dirilişi işaretler kesin bir zafer kaydetti.

Kısmi sayısı neredeyse 10 puan arkasında onu gösterdi ana rakibi, iktidardaki merkez sağ Liberal parti Efrain Alegre, Pazar akşamı yenilgiyi kabul etti. Daha sandık raporlama yarısından ile, Cartes Alegre% 36,9 ile gecikmeli ise oyların% 46 kazanmak için ders oldu.

Kırmızı kaplı Colorado destekçileri binlerce araba müzik blaring ve havai fişek icar, bayraklar sallayarak, Pazar gecesi Cartes kampanya karargahının önünde toplandı. Cartes o birlik çağrısında hangi kısa bir zafer konuşma yaptı. “Ben tek başına işe yaramaz” diye kalabalık söyledi. “Sizi Paraguay taşımak için birlikte çalışmak zorunda.”

“Sanırım iktidarda geri döndük çok mutluyum,” Norma Silva, 48, ailesiyle birlikte bir pick-up kamyon arkasında kutluyor parti üyesi dedi. O bir hükümet bakanlık çalışır. “Cartes gençler için iş yaratacak. O gelecek.”

Partinin dönüş – toprak sahipleri ve tarım temsil eden – kendi Güney Amerika komşularının çoğu çalıştırmak solcu hükümetlerle Paraguay’ın sorunlu bir ilişki daha da kötüye gibi gözüküyor. Birçok başkan Fernando Lugo devrilmesinden sonra 2012 yılında kendi elçileri geri çekti.

20’den fazla şirket hisseleri vardır Cartes, iş yaratma sözü kampanya, sağlık ve eğitime yatırım. Bu izole ve yoksul ülkede daha fazla büyüme arayan seçmenleri çağırdı.

Birçok Paraguayans istihdam arayışı içinde Arjantin ve İspanya’ya göç. “Cartes çalışmak gençler için kapılarını açacak,” María Fleitas, bir şehir Asuncion sandık merkezinde bir 34 yaşındaki avukat oy dedi.

Ancak her iki aday seçim kampanyası sırasında yolsuzluk iddiaları ile karşı karşıya. Daha sonra beraat olmasına rağmen Ağustos ayında yaptığı beş yıllık bir dönem başlayacak Cartes,,, yasadışı para ilişkilerinde için 1989 yılında hapiste yaklaşık bir yıl geçirdi.

WikiLeaks kablolar o son Arjantin ve Brezilya ile üç sınırından uyuşturucu kaçakçılığı ve kaçak sigara için ABD tarafından araştırıldı ortaya koymaktadır. Bu Cartes en çiftlikleri biri indi sonra 2000 yılında esrar ve kokain yüklü bir uçak polis tarafından ele geçirildi. Cartes de Brezilya uyuşturucu kaçakçıları için aklama para suçlanıyor.

Cartes Pazar sabahı sadece “anekdotlar” gibi iddiaları reddetti.

Sandık Pazar günü açıldı önce denize kıyısı olmayan Paraguay Latin Amerika’nın en bozuk ülkeler ve birkaç burada beklenen temiz seçimler biri olarak kabul edilir.

O sözde iptal oy pusulaları karşılığında il Liberal parti yetkililerine nakit sunan çekildi sonra bir Colorado parti senatörü Cumartesi günü askıya alınmıştı. Yerel basın oy, sadece birkaç kilo için geçmişte olağan olan bir uygulama satın alınmadan bildirdi.

Birçok seçmen Cartes en hapiste zaman ve aleyhindeki suçlamaları tarafından soğukkanlı edildi. “Tüm adaylar lekeli,” María Cattebeke, 31, başkentte bir öğretmen oy dedi. “Cartes üzerinde kir gerçekten önemli değil Yani.”

Diye ekledi: “O mükemmel bir işadamı olduğunu ve hükümetin yaptığı yönetiminde yansıtacak,” birçok kişi tarafından düzenlenen bir görünüm yankılanan. “O ülkeyi ileriye alabilir.”

Cartes benign ekonomik koşullar devralır. Güçlü bir hasat sayesinde, Paraguay, büyük bir sığır eti ve soya ihracatçısı, bu yıl yaklaşık% 10 ekonomik büyümesi bekleniyor.

2008 yılında seçmenler başkan olarak solcu Lugo seçildi ama onun reformları toprak sahibi seçkinlerin ve çok uluslu zirai ilaç şirketlerden muhalefet tarafından bloke edildi.

Onun destekçileri hayal kırıklığına kaldı. “Lugo beni aldattı,” Verónica Gómez, beş yıl önce ona oy ama Pazar günü Cartes için ona oy verirler, 53 yaşındaki ev kadını söyledi. “Ben Cartes inanıyorum.”

Eski başkan Cartes hükümeti yoksulluk içinde yaşayan nüfusun üçte koşulları hafifletmek için çok az yapacak konusunda uyardı. “Colorado parti küçük bir ayrıcalıklı grup çıkarlarını temsil,” geçen yıl parlamento darbeyle mahkeme ediliyordu Lugo, Guardian söyledi. “Onun siyasi model geçmişe bir geri dönüştür.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir