Hintliler Li Keqianq’ı Ziyaret Etti

By | 21 Mayıs 2013

Çin Başbakanı Li Keqiang ziyareti ve spot-sabitleme iddiaları kriket Hint gazetelerde ön sayfa başlıkları hakim.

Çoğu gazete sınır anlaşmazlığı, ticaret ve su paylaşımı Bay Li ile Hindistan Başbakanı Manmohan Singh “düz konuşma” vurgulayarak.

Hindistan Times Bay Singh sınır ötesi nehirler üzerinde barajlar inşa Pekin “daha fazla şeffaflık” aranan diyor.

Indian Express liderliğini başlık ile Ladakh sınır bölgesinde son gerilimleri ifade eder: “PM saldırı konuda sert bir tutum alır.”

Bay Singh “sınırında barış ve huzur bu ilişkinin temelinde olduğunu ve muhafaza edilmelidir” Çin Başbakanı söyledi, kağıt ekler.

Ticaret, Hindustan Times PM Singh ticaret açığını azaltmak için Çin pazarında Hint ürünleri için daha fazla erişim çalıştı belirtiyor.

Ama aynı gazetede yazısında, analist Jayadeva Ranade Çin çok fazla güvenerek karşı uyardı.

“Delhi Çin olduğunu unutmamalıyız, çeşitli vesilelerle, zaten egemenlik ve toprak bütünlüğüne etkileyen algıladığı konularda ülkelerin basınç için ticari ve ekonomik bağları kullanmak hazır olduğunu gösterdi,” Sayın Ranade yazıyor.

Hafif bir kayda göre, Bay Li Pazar akşamı Bay Singh akşam yemeğinde bir vejetaryen yemek yürüttüğünü insanları şaşırttı ve onun kişiliği ile çok etkilendim Hindistan notları Times.

“Hint misafirler bir nişastalı Çin lideri karşılamak için hazır gelmişti bildirdi ama Bay Li derece, sempatik açık ve çekici bulundu,” kağıt diyor.

Spot-sabitleme
Gazeteler de kriket “sabitleme rot” kök Kriket Hindistan (BTSO) Kontrol Kurulu tarafından açıkladı en son önlemleri tartışıyor.

“Kurul oyuncular snoops setleri, kontrolü sıkılaştırır,” Hindustan Times başlık okur.

Kağıt Forumun yeni kurallar oyuncuların ajanlar şimdi kurulu ile akredite gerekecektir öneririz ekliyor, oyunculara erişim sınırlı olacak ve her IPL ekibi yolsuzlukla mücadele resmi atanır.

Iddiaları sabitleme üzerinde eski bir iç kriket oyuncusu ve tutuklanması da günün en haberleri yolunda bulur.

Indian Express Delhi polis IPL maçta nokta-sabitleme üzerinde eski bir kriket oyuncusu da dahil olmak üzere daha üç kişi, tutuklandı olduğunu bildirdi.

Hindu İstanbul Kraliyet ailesi resmen nokta şike sahip oldukları iddia edilen rolü Delhi polisi tarafından geçen hafta tutuklandı onun oyuncuların üç karşı bir polis şikayette söyledi.

Isı Blazing
Bu arada, şiddetli bir sıcak hava dalgası sıcaklıkları yaklaşık ülkenin bazı bölgelerinde 50C (122F) dokunmadan kuzey Hindistan vurdu, raporlar söylüyor.

Pazar günü, başkent Delhi, şimdiye kadar 44.6C, sezonun en sıcak gün sizzled. Ve yakın gelecekte ısı soluk olacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir