Hava şartlarına göre sürüş teknikleri

By | 20 Ocak 2015

Hava şartlarına göre sürüş teknikleri

Hava şartlarına göre sürüş teknikleriNormal havalarda genel olarak seri kullanım uygun kılınmıştır. Seri kullanım denilen şey ise sürüş teknikleri açısından bazı durumlar için yararlı bir tekniktir. Torchconvantor yani aracın itiş gücü hakkında bilgiye sahipseniz bu tekniği kullanmanız hiçte zor olmaz aracın itiş gücüne göre devrin ayarlanması ve en yumuşak devir göstergeden bulunarak araç şoförünün bu devre göre vites küçültüp büyütmesi seri kullanım göstergesidir. Genel olarak pc ya da mobil oyunlarında da ( EN iyi devir ) olarak yeşil bir şekilde gösterilmiştir. Bu sürüş tekniği açık arazide en iyi performansı sergiletir.
Düşük devirde kullanım ;
Düşük devirde kullanım genel olarak karlı havalarda ya da arazide çamurlu ortamlarda kullanılmakta olan bir kullanım tekniğidir. Arazideki çamurda ya da karlı havalarda normal bir şekilde düşük devirde kullanım her zaman sürücünün kârınadır.
Normal kullanım ;
Normal kullanım olarak adlandırdığımız teknik yokuşlarda düşün vitesle gidilmesi gerektiğini ya da normal bir otoyolda 2,5 yada 2,3 devir arasında vites değiştirilmesi motorun yorulmaması ve yakıtta tasarruf etmek adına normal kullanım tekniği adını almış ve sürücüleri kâra sokmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir