Halkın Yaptığı En Büyük Kredi Kartı Yanlışı

By | 09 Nisan 2013

Bazı kredi hatalar ortada. Zamanında faturalarınızı ödemek için başarısız: Herkes büyük bir bilir. Eğer kredi puanı batık için arıyorsanız, hiçbir hızlı bir yolu var.

Bazı kredi hatalar çok açık değildir. Daha da kötüsü, büyük sırrı kredi hata – bir çoğu insan bile yapıyoruz bilmiyorum – insanların etrafında kendi kredi puanı açmak ve daha fazla mali sorumlu çalışırken aslında olur.

Bu hata, kredi kartı hesapları kapatıyor. Bunu özellikle bazı büyük kredi kartı bakiyeleri ödemek için yıllarca emek var olanlara şaşırtıcı gelebilir biliyorum. Bu anlaşılabilir. Sadece son ödeme yapılmış ve kredi kartı şirketi müşteri hizmetleri departmanını arayabilir ve (tefsir Henny Youngman için) diyecek kadar iyi hissediyorum ki: “Benim kredi kartı alın, lütfen”

Burada günaha karşı var. Benim en iyi tavsiye: başınızın üstüne koy, ve geri çekilin telefondan. İşin gerçeği, mali durumunuza bağlı olarak, kapanış kredi hesapları geldiğini hiç görmedim büyük hata olabilir olmasıdır.

İlk olarak, etkileri o kapalı hesabı hakkında unuttuysanız süre sonra, yolda daha fazla gelebilir. İyi haber kötü kredi daha uzun etrafında bu iyi bir kredi yapışır. Düzensizlikler ve iflaslar sırasıyla yedi yıl ve 10 yıl için kredi geçmişi leke olacaktır, ama kapalı sonra sıfır delinquencies ile bir kredi kartı hesabı tam 10 yıl boyunca rapor kalır – ve kredi puanı bu zaman zarfında bu tarihin yararlanacaktır. Ne yazık ki, 10 yıl sonra, kapalı hesabınıza kredi raporu düşüyorlar. Ve bunu yaptığında, o hesapla ilişkili olumlu tarihin tüm kaybedersiniz. Bu hesap için iyi geçtiğinde kredi geçmişi, genel uzunluğu reddederse, o zaman puanınızı bir darbe vuracaktır. Sürpriz! Kredi profili çeşitli yönleri farklı ağırlıklandırılır. Fico ve kredi büroları, kredi geçmişi yaşına kadar kredi puanı yaklaşık yüzde 15 ayrılamadı. Ama o kadar değil – Peki, hala önemli.

Şimdi daha kötü haber. Kredi puanı (ağır bir yüzde 30 ağırlıklı) ve ikinci büyük bileşeni “kredi kullanım oranı” denir. Bu, söyleyerek bir fantezi yoludur “aslında ne kadar da mevcut kredi kullanıyorsunuz?” Genel kural: az, o kadar iyi. Az yaklaşık% 10 olarak tanımlanır.

Beni bu noktayı açıklamak için izin ver: Diyelim ki 20’li bir yetişkin olduğunu söylüyorlar; size katıldı yüksek öğrenim neyse kurumunun fildişi kulesinde yaşamış, 18 yaşındayken ilk kredi kartı onaylanan yıl boyunca bir kaç tane daha aldım ve borç bir ağır miktar racked, sonra bunu ödemek için popo yakaladı. Bunun dışında, bir araç kredisi var ve sizin daire kiralamak.

Senin üç kredi kartı hesaplarının toplam kullanılabilir kredi 15,000 $ ve 2000 dolarlık denge çalışıyorsa, sizin kullanım oranı yüzde 13,3 civarındadır. Bu olumsuz puanınızı etkilemez. Diyelim kendinizi korumak için sürekli çaba içinde, ikisini birden kapatmak için tercih Ancak, söylüyorlar. Sizin mevcut kredi 5.000 $ azalır ve aynı 2.000 $ denge çalıştıran yüzde 40 adresinde kullanım oranı koyar edilir. Bu kesinlikle puanınızı zarar ve aynı zamanda çok daha zor gelecekte bu kredi yerine yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir