Güzel günler göreceğiz tanıtımı

By | 05 Şubat 2012

3 Şubatta vizyona girecek olan yerli film Güzel Günler Göreceğiz Hasan Tolga PULAT yönetmenliğinde çekilen bir Dram filmidir. Yerli film normalde pek sevmeme rağmen fragmanından etkilendiğim bir film fırsat bulursam eğer sinemada izlemek istediğim bir film.

İstanbul’da bir gün içinde beş farklı karakterin umuda giden yolda hayatlarının kesişmesini konu alıyor.

Filmin Başlıca oyuncuları: Uğur Polat, Feride Çetin, Buğra Gülsoy, Barış Atay, Bedia Ener, Nesrin Cavadzade

Filmde ki bazı karakterlere deyinmek gerekirse;

CUMALİ: Namus cinayeti yüzünden 12 yıl hapiste yatmış Henüz 18 yaşındayken. 2 yıl erken çıkmıştır iyi halden. Hapisteyken çocukluk aşkı Mediha ile sürekli mektuplaşmaktadır ve çıktıktann sonra da Mediha ile buluşacaktır.

ALİ:Normalde lisansı olan profesyonel bir boksördür ancak kaçak olarak katıldığı sokak kavgalarından dolayı lisansı elinden alınmıştır, bu sebepten dolayı antronörü olan babası ile de arası baya bi açılmıştır. Lisansı elinden alındıktan sonra sanayi de bir araba tamircisinin yanında çalışmaya başlar. Bir dikim evinde çalışan figen ile aşk yaşamaktadır ve yurt dışına kaçmayı planlamaktadır. Kendilerini kaçıracak olan kaçakçılar son günlerde fiyatı artırmışlardır ve Ali bunu Figene söyleyememektedir ve parayı bulmak zorundadır.

FİGEN: Asıl adı Mediha dır. Istanbul’un kıytı köşesinde bir dikim evinde çalışmaktadır Istanbulda kendisini figen olarak tanıtmıştır. Az önce Aliyi anlatırken bahsettiğimiz karakterdir. Aynı zamanda Cumaliyi anlatırken de bahsetmiştik. Mediha eskiden köyündeyken tecavüze uğramıştır. Ali ile Türkiyeden kaçmak için planlar yapmaktadır. Ama mediha Aliyi değil Cumaliyi sevmektedir yani çocukluk aşkı Cumaliyi sevmektedir. Ayrıca İzzet de figeni sevmektedir Bu çıkmazdan çıkmaya çalışan figen bakalım nasıl bir şey yapacak.

İZZET:Göçmen bürosunda baş komiserlik yapan İzzet Karısından ve çocuklarından bıkmıştır. Evde sürekli kavga etmektedir kendini kaybetmiştir. Karakolda tanıştığı figene Cumali ve Ali gibi o da aşık olmuştur. Figen ile kaçma planları yapmaktadır ancak figen İzzeti sevmediğinden dolayı aşkına karşılık vermemektedir.

ANNA:Ülkesinden kilometrelerce uzakta bir iş hayali ve huzur için geldiği Türkiye’de kendini bir anda fuhuş sektörü içinde bulmuştur. Bozukta olsa Türkçe konuşabilmektedir. İstanbul’un arka sokaklarında kendisine tutulan eski bir evde yaşamaktadır. Patronundan gizlice biriktirdiği paralarıyla yurtdışına, sevgilisine kaçmayı planlamaktadır. Gün içinde patronunun orta doğudan getirdiği on yaşındaki Azraf isimli çocuğa bakıcılık yapmak zorunda kalır. Kaçacağı bu son gün Azraf’ın hayatına girmesiyle Anna zor bir karar vermek zorunda kalır.

Filmin fragmanını izlemek isteyenler için:

Filmi nerdeyse anlattık zaten ben yine de biraz özetleyeyim Cumali hapiste ve asıl adı Mediha olan Figeni sevmektedir ve sürekli mektuplaşmaktadır kendisiyle. Ama aynı zamanda Ali ile de sevgilidirler ve kaçma planları yapmaktadırlar. Bunlar da yetmezmiş gibi evli ve çocuklu komiser İzzet de Figene aşık olmaktadır ancak kendine karşılık alamaz. Bu çıkmazda nelerin olacağını konu alan film yerli yapım olmasına rağmen oldukça başarılıdır.

Category: Genel

One thought on “Güzel günler göreceğiz tanıtımı

  1. admin Post author

    Güzel günler göreceğiz filmin tanıtımına bayıldım ama konusunu okuduğumda tam bi Türk filmi gibi duruyor sinemada izlenir mi bilmiyorum ama dvd çıkar çıkmaz izleyeceğim filmlerden biri.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir