Güneş Lekesi Nedir?

By | 05 Kasım 2013

Arkadaşlar güneş lekesi genellikle güneşe fazla maruz kalan kişilerde küçük boyutlarda kahverengi beneklerdir. Bu lekeler genellikle koyu tenli insanlarda daha fazla görüldüğü bilinir. Sadece güneş lekesininin meydana gelmesinde sadece güneşin etkisi yoktur aynı zamanda. Kozmetik ürünlerinin, sağlıksız yiyecek ve içeceklerden meydana geldiğini biliyoruz.

Bazı lekeler kendiliğinden iyileşerek yok olabilir. Ancak gebelik döneminde oluşan bu lekeler tedavisi yapılmadığında kalıcı olacak ve bir daha kesinlikle leke yok olamayacaktır. Tıpta güneş lekesi tedavileri uzun süren tedaviler sonucunda yok olur. Doktorlar tedaviye başlamadan önce ilk olarak Wood ışığı ile lekenin ciltteki derinliğini tespit ederek ondan sonra tedavi yöntemini şekillendirirler.

Gebelik döneminde bu tür tedaviler yapılmaz ancak leke kremi ile bu tedavi yapılmaktadır. Eğer sizinde yüzünüzde güneş lekeleri mevcutsa bu tedavi yöntemini kullanabilirsiniz. Çilleriniz var ise çil kremi ile çillerinizi de kısa süre içerisinde yok etmelisiniz. Doktorların devreye girdiği tedavi yöntemleri genellikle size kabarık bir fatura çıkarır ancak kesinlikle bu ürünleri kullanarak daha ucuza tedavi olabilirsiniz. Örneğin sadece cilt sabunu ile bu sorunlar ile yok edebilmeniz mümkündür, size gereken tek şey zamandır.

cilt kremi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir