Güneş Işığı Vitamini Mayıs Astımını Tedavi Ediyor

By | 20 Mayıs 2013

Zaman astım hastalarının miktarı güneş hastalık üzerinde etkisi olabilir iliklerine kadar harcama, araştırmacılar ileri sürmüşlerdir.

Kral College London’da bir ekip güneş ışığı vücut tarafından yapılır D vitamini, düşük seviyelerde bir semptomların kötüleşmesine bağlı olduğunu söyledi.

Onun son araştırma vitamini astım bağışıklık sisteminin aşırı aktif bir rol yatıştırır gösterir.

Ancak, D vitamini olan hastaların tedavisinde henüz test edilmemiştir.

Astımlı kişiler kendi hava yolları, iltihaplı şiş ve daralmış olunca zor nefes bulabilirsiniz.

Çoğu kişi steroidler ile tedavi edilir, ancak ilaçlar herkes için çalışmaz.

Güneş
“Biz D vitamini düzeyi yüksek olan insanların daha iyi astım kontrol edebiliyoruz biliyorum – bu bağlantı oldukça dikkat çekicidir,” araştırmacı Prof Catherine Hawrylowicz söyledi.

Grubu da vücutta bir kimyasal üzerindeki vitamin etkisini, interlökin-17 incelenmiştir. Bu bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Seviyeleri çok yüksek almak ve güçlü bir astım ile ilişkili bulunmuştur Ancak, bu sorunlara neden olabilir.

Bu 28 hastadan alınan kan örnekleri eklendiğinde Alerji ve Klinik İmmünoloji Dergisi’nde yayınlanan bu çalışmada, D vitamini interlökin-17 düzeyi düşük başardı.

Ekibi şimdi hastalara güneş ışığı vitamini vererek belirtileri hafifletmek olabilir görmek için klinik deneyler yürütüyor. Onlar diğer hastalara göre daha yedi kat interlökin-17 üretmek gibi steroid yanıt vermeyen hastalar bakıyor.

Prof Catherine Hawrylowicz BBC’ye verdiği demeçte: “Biz D vitamini olan insanların tedavi steroid dirençli hastalarda steroid cevap ya da astım daha az steroid almak kontrol edebilirsiniz olanlar izin yapabilir düşünüyorum.”

O güneşin altında örtbas ve güneş kremi kullanarak bir kültürü “çok fazla güneş sizin için kötü olduğu için dikkatli bir mesajdır” astım oranları artmıştır, ama olabilir dedi.

Astımlı insanların çoğunluğu için, Mevcut geçerli ilaçların durumu yönetmek etkin bir yoludur “ama onlar yeni tedaviler içine neden araştırma herkes için çalışmaz biliyorum: Malayka Rahman, sadaka Astım İngiltere’den dedi önemlidir.

“Biz de D vitamini gerekli ilaç miktarını azalttığı gösterilmiştir yani eğer astımlı birçok kişinin ilaçların yan etkileri konusunda endişeleriniz olduğunu biliyorum, bu insanların yaşam kalitesi üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir