Groningen’de Gaz Patlaması

By | 26 Mayıs 2013

Deprem daha yoğun ve Hollanda’nın kuzeyindeki daha sık hale geldikçe, orada ayıklanırken gaz miktarını azaltmak için hükümet üzerinde artan bir baskı var.

Avrupa’nın en büyük – Bu Groningen gaz alanları arasında yaşam etkileri ile baş etmek zorunda sakinleri binlerce için bir lanettir.

Gaz çıkarma süreci depremler neden olduğunu, ancak ülkenin gelirleri üzerinde başarılı olduğunu – gaz şirketleri de dahil olmak üzere – Orada tüm taraflar arasında bir uzlaşma var.

Groningen gaz alanlardan, 2012 yılında Hollanda hükümeti 14 milyar avro civarında ($ 18bn £ 12bn) yaptı. Bu gelirleri olmadan, Hollanda’nın açığı Kıbrıs (% 6.3)-vurdu kriz benzer olacaktır.

“Bu doğru guruldama gelir, yüksek sesle ve daha yüksek sesle ve daha yüksek sesle,” Groningen Zemin Hareketi çalışır Daniella Blanken, diyor.

“Her şey Boof. Büyük bir ağırlık evin üzerine düştü gibi, bir patlama ile sona erer. Sallamak başlar! Ve bu, gerçekten korkutucu korkutucu.”

O yeni inşa edilmiş bir mahalle ile bizi sürüyor. Bu Hollanda tarzı kenar mahalleler olan: caddenin sol tarafında aşağı çalışan bir kanal. Ama Middelstum en kötü vurdu alanlarından biridir.

Burada bu evlerin yüzde kaçı etkilendi? “En az% 60 ama eski kötü,” diyor.

Çatlak adımları
Yaklaşık 60.000 evleri deprem bölgesi içinde yer alır. Gaz şirketleri yaklaşık 6000 hasar iddiaları ile ilgileniyor.

Onları her şeyin üstünde bizim güvenlik koymak istiyorum “, ama, gerçekten yok yok: Daha önce, Bayan Blanken en rahat mutfak masasında, o onların çaresizlik açıklamak için duygu ile, ses çatlama mücadele etti.

“Hükümet vatandaşlarını korumak içindir,” diye eklemeden önce duraklar, sonra diyor ki: “. Biz korumalı hissetmiyorum”

Biz bir çiçek-sarmış çiftlik evi dışında yukarı çekin. Sayısı 13. Klaas Koster ve Jannette Schoorl ev sahipliği.

Bir ölçüm cihazı yıldırım çarptı ve çirkin, silinmez iz bırakmıştır sanki 7cm (2.7in) geniş, somut adımda ve evin yan koşarak hakkında pürüzlü bölünmüş ortaya koymaktadır.

“Uzmanlar evin bu bölümünde ‘elveda’ diyor bize söyledi,” Sayın Koster diyor.

Sesi neşeli olan, bir sorun sakinleri ile başa çıkmak için bilinçli bir çaba önlemek için güçsüz. Yardımcı odası zemini açıkça çökme edilir. Neredeyse tamamen deniz düzeyinin altında bir bölgede olağanüstü bir sorundur. Bu daha fazla batmaya gelemez bir arazi değildir.

Ne de doğal gaz alışkanlığı vermek için gelemez. Lahey, uzak 200km (124 mil) Hollanda parlamentosunda, Ekonomi Bakanı Henk Kamp açıklıyor: “Hemen hemen tüm insanlar Groningen gaz ile evlerini ısıtmak ve Groningen gaz ile yemek pişirmek.

“Çünkü bizim hükümet bütçesinin de önemlidir.”

Hollanda hükümeti gaz alanlarında büyük kazık var. Sempati olsa da, birkaç Groningen gaz tarafından oluşturulan göreli ekonomik refah feda etmeye hazırlanır.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

Hiçbir şey hariç asla. Insanlar yanlış zamanda yanlış yerde olduğunu … ”

Chiel Seinen
NAM petrol şirketi
Bir otopark görevlisi dediği gibi, “Groningers bunu sevmiyorum, onlar sadece başka bir yerde hareket etmelidir.”

Sözleşmeleri: Ekonomi Bakanı’nın hemen keşifler ölçeğini kesmek için bazı bilimsel öneriler reddetti başka bir neden yoktur.

“Biz diğer ülkelerle uzun vadeli sözleşmeler var,” Bay Kamp itiraf ediyor. “Ve bu da bizim için önemli bir nokta.”

Hükümet tam bir değer vermek edemedi. Ekonomi bakanı da mali cezalar yabancı alıcılar için tedarik azaltarak tahakkuk olsaydın kurmaya çalışıyor anlattı.

‘Hiçbir şey hariç’
Groningen gaz 1960 yılında keşfedildi. O zamandan beri, Hollanda hükümeti bu doğal kaynak satışından elde edilen yaklaşık 250bn euro hasat vardır.

Geçen Ağustos ayında bir büyüklük 3.4 titreme vardı. Herhangi bir uzman daha önce tahmin ettiğinden daha yüksek, daha da sakinlerinin güvenini yıktığı ve komisyon bir soruşturma için bakanları zorladı.

“Şu ana kadar her zaman, deprem meydana biliyordu şimdi yeni en ne olabilir bilmiyorum,” NAM petrol şirketi toplu birleştiren Royal Dutch Shell Plc ve Exxon Mobil Corp temsil Chiel Seinen, diyor

“Bir tazminat düzeni yerde vardır. Bir milyon avroluk fon Hayır, herhangi bir sınır yoktur. İnsanlar NAM biz deprem kaynaklanan herhangi bir zarar için onları telafi edecek bu kadar güvenebilirsiniz.”

Chiel Seinen hayat tehlikede olabilir inanıyor mu? O kaşlarını yükseltir: “Hiçbir şey hariç asla insanların yanlış zamanda yanlış yerde olduğunu …”.

Ve bu ataları gaz firmaları bu sallanmaya başladı çok önce karada yaşayan bu korkusudur.

Groningen Zemin Hareketi şu anda gerekçesiyle korkusundan uzak yaşamak temel hakkı ihlal ediliyor, İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi’ne kendi halinde yaptırmayı düşünüyor.

Geri çiftlikte, Bay Koster tatlı bitkisel çay buhar bardak dökülen ve bir köşesinden gazete kupürleri kalın bir kazık alır – Hükümet tepki düzeyi ile kapsama ölçeğini zıt.

O ve Bayan Schoorl hala tazminat bekleyen birçok insanlar vardır. Onlar en son çatlaklar çekimi neden olduğunu, NAM tarafından finanse edilen, ikna etme yönünde mücadele yorgun.

Ve Ms Schoorl sorun uyku yaşıyor: “Bir ışın altında uyku başka bir deprem ve kiriş vardı ne olur Geceleri sanırım, bize üstüne inmesi oldu ben bunu anlatmak için yaşamak umuyoruz.?.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir