Google’da ilk sayfalar çıkmak için yapılan çalışmalar

By | 24 Şubat 2012

Web sitelerinin performanlarını etkileyecek konular nelerdir google da ön sıralara nasıl çıkılır. Bu çalışmalar nasıl yapılır yada bu çalışmaları yapan hizmet veren firmalar varmıdır bu konu hakkında yazımızda bilgiler verceğiz.
İnternet sitesini hazırlayıp dışardan bakıldığı zaman çok güzel ama birde arka tarafdan bakıldığı zaman hiç güzel olmayan tarafları vardır.

Bunlar nelerdir nasıl internet siteleri kendi kelimelerin de daha güçlü olurlar bu konular hakkında kısa bilgiler paylaşacağız. İnternet sitenize ilk olarak belirli çalışmalar yaptırmanız gerekir. Bu çalışmaların en önemlisi Backlink olarak bilinir. Backlinkler arasında neler vardır. Blogspotlar açarak besleme yapma wiki tanıtım yazıları ve link kasma vb uygulamaların hepsini kapsamaktadır.
Bu uygulamaların site üzerinde ki etkilerini görmek ve kontrol etmek için kullandığınız uygulamalar vardır. Webmaster araçları ile sitenizin indexlenme hızını backlink sayılarını alexa değerlerini ve sayfa hızını görebilirsiniz.
Bu şekilde yapılan çalışmalardan her zaman fayda görebilirsiniz. İnternet siteniz yok ve hiçbir bilgiye sahip değilseniz yapmanız gereken Web girişimleri
veya bu konu ile ilgili destek almanız gerekir.
Haber siteleri oyun siteleri ile iş yapanlar bilirler. Piyasada birden çok oyun ve haber sitesi vardır bunlar kendi arasında yarışmaktadır. Haber ve oyun sitelerinden bir kaç tane örnek vermek gerkirse…. Haber Medya ve Oyun Hocası siteleri örnekdir.

Bu tarz yardımlar almak her zaman internet siteleri için iyidir. Yazıdğınız yazılar anında index alır ve istediğiniz konuda ilk sayfada çıkarsınız. İlk sıralarda çıkan bir siteye daha fazla ziyaretçi gelir ve kalitesi artar. Bunu e ticaret sitesi olarak düşünürsek daha fazla ürün satışı yapar vb şeklinde örnekler verebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir