Gerçek Boston Şüphelileri Kim?

By | 22 Nisan 2013

Dzhokar Tsarnaev, 19, Boston Maratonu Pazartesi en bombalama birincil şüpheli, Cuma gecesi gözaltına alındı.

Tsarnaev yakalandı zaman, yetkililer onu ne olursa olsun mali koşulların bir avukat ve herhangi bir ifade onun kovuşturma yardım etmek için kullanılabilir uyarı hakkı, sessiz kalma hakkına dahil onun Miranda hakları, okuma niyetinde değildi belirtti. Bu sayısız TV polis procedurals ünlü yaptığı bir adres.

Tsarnaev “Mirandize” için değil kararı savunucuları, avukatlar ve milletvekilleri arasında tartışmalara yol açtı. Karar arkasındaki düşünce neydi? Onun durumda ne gibi bir etkisi olabilir?

Burada karar hakkında beş soru için cevaplar.

Bir şüpheli Miranda hakları okunacak var mı?

Kolluk kuvvetleri sadece duruşmada yaptığı açıklamalarda kullanmak istiyorsanız bir şüpheli Mirandize zorunda. Tsarnaev durumda, ancak, federal hükümet kamu güvenliği istisna çağırarak olduğunu, bir Adalet Bakanlığı yetkilisi gizli kalmak koşuluyla CNN söyledi. Bu araştırmacılar da yakın bir kamu güvenliği tehdit olduğuna inanıyoruz zaman onun haklarının onu apprising önce şüpheli soru sağlayan bir atama var.

Kamu güvenliği istisna 1984 yılında durum, New York v Quarles kadar uzanır. Onun en son yorumu Obama Adalet Bakanlığı tarafından her 2010 not kadar uzanır, ve her 2011 FBI bülteninde açıklanmıştır.

“Polis memurları kamu güvenliği için bir endişe ile karşı karşıya geldiklerinde, Miranda uyarıları bir tehdit nötralize yönelik sorular ve bu dar özel sorulara yanıt olarak yapılan gönüllü ifadeler soran önce sağlanamaz gerek duruşmada kabul edilebilir,” bülten okuyun.

Bombalama şüpheli için ‘Bir milyon sorular’

Başka hangi nedenler var bir şüphelinin Miranda hakları okumak için değil olabilir?

Bazı milletvekilleri, özellikle Arizona ABD Sens John McCain ve Güney Carolina Lindsey Graham, şüpheli bir “düşman savaşçı,” şüpheli bir avukat olmadan ve Miranda hakları haberdar olmadan sorgulanmaya sağlayan bir atama ilan istiyorum. Bu bir düşman savaş yakaladı yabancı uyruklular için geçerlidir, ancak bu tür tanımları içinde murkier haline gelmiştir “teröre karşı savaş.”

Tsarnaev, bir vatandaşlığa Amerikan vatandaşı, böyle bir atama verilir, o federal mahkemede denenmiş ve Massachusetts yoktur ölüm cezası, karşı karşıya olabilir.

FBI ajanları 2011 yılında şüpheli röportaj

Nasıl Miranda hakları sorgulama elde kanıt etkiler?

Bir kişi bilerek ve isteyerek bu haklarından feragat eder, o zaman yetkililere diyor şey bir ceza davasında delil olarak kendisine karşı kullanılabilir. Kamu güvenliği dışında, hükümet onun Miranda uyarı vermeden bir şüpheli soru ve hâlâ ceza davasında ifadeleri kullanmak için izin verilir.

Onun Miranda hakları isterse, Ona okunması gerekiyor?

No Miranda sadece savcıların duruşmada daha sonra kullanmayı düşündüğünüz sanık tarafından yapılan tablolar için önemli.

Ya bir şüpheli iletişim kuramıyor?

Şu anda, raporlar Tsarnaev konuşamaz olduğunu göstermektedir. Ancak, konuşmak edebilmek için gerekli değildir; bir başka şekillerde iletişim kurabilir.

Ancak diğer değişkenler yaptığı suçlama geciktirebilir oyun bulunmaktadır: O suçlamaları anlamak için aklı başında olmalıdır. O suçlama önce bir avukat alırsa o düzgün müvekkili ile iletişim kadar, avukatı bir gecikme için sorabilirsiniz. Onun avukatı da kolluk tarafından herhangi bir sorgulama sona istemek için muhtemeldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir