Fransız Milletvekillerine Artık Koltuk Yerine Sandalye

By | 19 Nisan 2013

Fransız basını oturdu siyasi çit ne tarafında bağlı olarak, Büyük Vahiy ya da Büyük adlandırma ve Shaming olarak alınır Le Grand déballage, denir.

Pazartesi günü gizli bir İsviçre bankası hesabına para olan hakkında yalan eski bir bakanının utandırma sonra tarihi bir egzersiz kendi zenginlik ve varlıklarını ortaya çıkarmak için Fransız milletvekilleri için son gündü.

Sonuç olarak, çeşitli nedenlerle utanç oldu. € özelliğinde 3m, bir 200.000 € sanat koleksiyonu ve 15.000 € mücevher artı dahil olmak üzere – Michèle Delaunay, yaşlılar için bakanı, “sıradan Fransız halkının” € 5.4m olarak tahmin onu zenginlik, (£ 4.6m) bulabileceğiniz endişeliydi bir 10.000 € saatler – “anlamak zor”.

Başbakan, Jean-Marc Ayrault, o değer € 1,55 m oldu ilan ise dışişleri bakanı, Laurent Fabius,,, € 6.07M bir servete ilan Paris ve iki ülke evlerde bir € 2.7m daire çoğunlukla oluşur . Bunun hemen altında yarısı onun Nantes 650.000 € ev ve Britanny ikinci bir ev oldu.

Farklı bir ölçekte, Yeşil partinin konut Bakanı Cécile Duflot,, zaten o 1999 yılında Renault Twingo değer 1.500 € sahibi kabul sonra internet alay konusu olmuştu. Onun parti arkadaşı, eski başkan adayı Eva Joly, “onlar karbon yapılmış çünkü pahalı” diye iki kayak sahip olduğu açıklamadan, daha iyi gitti.

Arnaud Montebourg, Fransa kampanya Made in endüstriyel yenileme ve pinup çocuk için Bakan, o ABD tasarımcı Charles Eames Bir € 4,500 koltuk sahibi itiraf etmek zorunda kaldı.

Hiçbir bakanlık sahip, Jean-Luc Mélenchon, büyük itiraf karşı çıkmıştı Parti de Gauche, başkanı, bir şey ilan etmek gerek vardı. Ancak, geçen hafta tanındı bakanların açıklamaları ilk olarak kendi blogunda varlıkların resmi olmayan bir beyanda dayanamadı:. “Ben 1.74 metre boyunda değilim ben kilo 79kg benim gömlek boyutu 41/42 olan benim pantolon.. boyutu 42 ve ben bir boyut 42 ayakkabı almak. Tüm saçımı kendi ve boyalı değil, “diye yazdı. Ayrıca bir daire, bir ev, bazı tasarruf ve 12.000 kitap sahibi kabul etti. Ama o “hayır atları” vardı ekledi.

Güç Galya koridorlarında dolaşıp Bunlardan bazıları, ancak, hiçbir şey söylemeden vardı. Claude Bartolone, ulusal meclise Sosyalist başkanı, servetini ortaya zorunda değildir, ve o kadar yapmayacağım söyledi.

“Ben gizlilik saygı konusunda ciddi endişeleri var,” Bartolone dedi. “Ben popülizm yem olabilir herhangi bir girişimi endişe ediyorum, ilan kontrol ve cezalandırmak, bu şeffaflık var etmek;. Röntgencilik olduğunu, kamu yapmak için,” diye Le Figaro söyledi.

Sosyalist Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransız siyaset “temizlemek” için bir itme hükümetin web sitesinde varlıklarını beyan Pazartesi günü 5 Fransız saatine kadar tüm 38 bakanları verdi. Ama liste ziyaretçi beklenen akını ile ve anlaşma “site güvenli” için başbakanlık ofisine sağlamak için iki saat ertelendi.

Böyle bir işlem yapılmaya çalışıldı olmuştur ilk kez.

Hollande da “son bir yıl içinde değişmemişti” olarak onun maddi varlıkların listesini yayınlayacak söyledi.

Fransız başkanları için alışılmış olduğu gibi, Hollande Mayıs 2012, Elysée girdiğinde o € 1,17 m Üretim etrafında değdi gösteren, onun beyanname yayınlamışlardır.

Bu Alpes Maritimes Mougins de ev, 800.000 € değerinde ve birlikte Cannes değer 370.000 € iki daire yer.

“Moralisation” hareket bütçe bakanı, Jérôme Cahuzac, bir İsviçre bankası hesabına gizli para bulundu vergi kaçırma, kökünün kurutulması sorumlu adamın istifasını izler.

Cahuzac Hollande ile ve ulusal meclise önünde suçlamaları “göze göz” inkar, ama sonunda hesabına sahip itiraf etmişti. O “vergi kaçakçılığı gelirlerinin aklanması” için resmi soruşturma altında.

Merkez sağ UMP gelen Muhalefet milletvekilleri şeffaflık için itme kınadı.

UMP Başkanı Jean-François Cope için, Le Grand déballage adı ve utanç için bir girişim oldu. O “röntgencilik ve ikiyüzlülük” olduğunu söyledi. Eski merkez sağ başbakan Alain Juppe bu “toplu yaşam moralisation hiçbir kullanım oldu” diyerek, kabul etti.

Siyasi analist Luc Rouban BFMTV söyledi: “Genel olarak, bu bir sol olduğunda önemli zenginlik olması iyi değil kriz döneminde, bu bir tepki oluşturur..”

Sosyolog Janine Mossuz-Lavau Fransız insanlar “çok daha zor para hakkında konuşmak için seks hakkında daha” bulduğunu söyledi.

Bazı bakanlar hane değil, bireylerin Fransa’da vergilendirilir yana, onların aile değer değil, bireysel zenginlik ilan olduğunu işaret etti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir