Ebeveynler: Geniş uyanık kulübü

By | 03 Mayıs 2013

Arkadaşım Hannah bir bebek vardı, birisi ona, kimin çocuğu gece fındık ona gidiyordum bir bıkkın New York baba tarafından yazılmış yatmadan hikaye Uyku Kahretsin git verdi. Bu küfür ve çocuklar hakkında koyu çizgi düşünce dolu büyükler için boyama kitabı, var. Ve böylece Hannah usulüne uygun hediye onun için düşünülmüştü gerçekleştirmek hafta önce onu yeni doğan için kitap okuyun. “Onlar gerçekten uykusuz yeni anne-babalar için bu sade yapmak gerekir,” diye içini çekti. Vurmak kitap büyük bir Hollywood film olmaktır ki – – böyle bir sürpriz bu hafta duyuru neden olan. Bu harika bir kitap, ama kesinlikle sadece bir şaka, ve sadece yorgun anne komik bulacağı birine sahiptir – onlar bunu elde etmek için uyanık yeterli iseniz.

Yorgun anne şimdi her yerde, ve daha endişeli … ya da saf olmamıştım, çünkü şaka sadece bir film değil bütün bir endüstri değil desteklemek için yeterli olduğu ortaya çıktı. Beşik yukarıda ninniler oynamak elektronik cep vardır. Annenin kalp atışı onlara hatırlatmak için, bir buzdolabı arka yumuşak brrr ile uyku çocuğunuzun yatıştırmaya beyaz gürültü CD. Block Mutlu Bebek gibi DVD, neyin Kaliforniya çocuk gurusu Dr Karp doğru açıyla elbiseler kundaklama içine sarın eğer Ağlayan bebekler bir kapama anahtarı olduğunu göstermektedir. (Bu sesler Goofy gibi, bu aslında bana çok yardımcı oldu.) Bu onların çığlıkları katılmak önce bekleyen içerir Fransız şekilde, nasıl size öğretmek ebeveynlik kitap vardır – la duraklama. Biz onların yatak içinde haykırmak ya da her zaman bizim bağrında onları debriyaj bizim bebekler bırakmalısınız merak nevrotik haline gelmiştir. Para konuşma bu kulpları adam yeni doğan anne var. “Eğer? Bir rutin mi? Uyuyan mı olsun herkes uyku mu mı?”

Biz basit ninni böyle uzun bir yol kat ettik. Bu kelime ninni bak – çok güzel, sesleri yankılayan bile. Lezzetli şekerleri yemek ve bebeğe bir kapta bazı sunan, uzakta yaşayan Ay Amca, hakkında bir Hint ninni vardır. Aynı zamanda “düşman hasta ve çok çorak çöl olmak” için annenin arzuları düşündüren şarkı sözleri ile, cenaze törenlerinde söylenen çok üzücü bir Irak ninni vardır.

Sık sık aşağı yalan ve kendimi bir çorak çöl hasta olmaya hazırım yatmadan tarafından ne yazık ki, benim 19 aylık kızı, benden pek çok tür ninniler almaz. Evimizde yatmadan, kötü bir gün, şarkı hakkında daha az ve bana sadece gözlerimi kapadım ve durdurmak için feryat beklemek ne kadar acımasız merak yan odada gizleme hakkında daha fazladır. Yine de ailemin gün ve benim nesil, basit olarak kullanılan şeyler onları karmaşık yaptı gibi geliyor bana. Aslında zarar psikolojik hasar tüm bilgileri mi? Bu büyük bir sanayi hissediyorum nasıl yapıyor?

O yeni anne de tüm bu kafayı elde sanıyordum eğer bebek uyku uzmanı Andrea Grace sordu. O değil dedi: “uyku olmayan bir bebek sahibi olmak, bir ebeveynin sağlık, mutluluk ve ilişki üzerinde büyük bir etkisi olabilir.” “Insanlar yanlış eğilimi nereye onların bebek besleme veya sallayarak gecenin başında uykuya ‘aşırı yardımcı’ gereğidir, dedi sahip. Bebeğin doğal bir uyku döngüsünün sonunda gece uyanır Sonra zaman , kendilerini uyku geri koymak nasıl bilmiyorum. Yani tekrar sarsan gerekir. Ve son birkaç yıl içinde benim görüşüme göre bile, çok sıkı rejimler için kurulan bebeklerin alma yerleştirilen çok fazla önem verilmemektedir eğer bazıları için başarılı olabilir. ”

Ben bir ebeveyn olmadan önce, onu tartışmalı çok satan Contented Küçük Bebek Kitap Gina Ford tarafından konmuş gibi, bu sıkı programları duydum. Ben o aç iken kontrol freakery ve barbarlık olarak benim meme benim bebek koymak karar, ve orada o iyi bir küçük avcı-toplayıcı bairn gibi, derin bir uykuya düşecek gördüklerinden hayrete. Nasıl gurur bir Çakmaktaş gibi bakıyor, benim sapan ile Londra etrafında dolaşmak olacaktır. Ve ben hiç yatak hakkında bile emin değildi. Yani, farklı bir odada yalnız yapmak uyku genç bırakarak diğer memeliler görmüyorum? Kendi yatakta gözyaşlarını eğiliminde olacaktır. Onu uyku şarkı söylerdi. Ağlamaya olmaz.

Sonra gerçek bir insan doğurdu, ve ben yardıma ihtiyacı bulundu. Acilen. Aptallar, karyola, cep. Onu rock dedesi. Ben yatıştırıcı MP3 çalma ile başının üzerinde sallanıyordu bir iPhone – Bütün bunların önemli oldu. O birkaç aylıkken Kızım babası sol ve vurguladı almak için değil bir meydan okumaydı. Benim süt kurudu ve böylece formül (internet üzerinden şeytani nektar olarak da bilinir) günü kurtardı. Ben olacağını düşündüm hippi ebeveyne saygı, ben onu bir tabanlı bir goat’s-süt verdi. Ama öyleydi. Bütün romantik fikirler pencereden dışarı aksi edildi. Kontrollü ağlama in oldu

Ancak suçluluk her zaman vardır. Laptop gece yarısı kızdırma, ben kendilerini uyku ağlamaya bırakılması çocuğun ruhuna zarar söyleyerek raporları okuyun. Çevrimiçi forumlar gibi muzaffer şeyler söyledi: “Uyumak kendini ağlamaya eşini terk misiniz Hayır Sonra benim durumumda dinlenme?!” ve ben düşünürdüm: “Aman tanrım, haklılar.” Daha sonra, son olarak bazı iyi uyku aldıktan sonra, ne olursa olsun ağlama kontrollü için verilen ve onu düz iki gece gece boyunca uyku var olan, ben düşünürdüm: “Bekle – tabii ki kocam kendini uyumaya ağlamak olmaz – bir İngilizce tam erişim ile 40 yaşındaki erkek yorgunluk önemli ölçüde farklı bir şey için gözyaşları kullanır. ” Ve ben bile yok – (. En azından, iyi değil, karışma bir kebap olmadan O da muhtemelen yatağında ayağa ve onun ne kadar yorgun göstermek için yaklaşık thrash veya tüm kendini aşağı kusmak olmaz bebekler yapmak gibi) bir koca var – ben çok yorgun effing olduğum için uyku kendimi ağlama sadece benim. Kısacası, bu bebek ve ben de bizim yatak güzel bir gece geçirmişti zaman kendimi mahrum uyku ve mükemmel makul bir uzlaşma olduğu zaman kontrollü ağlama dünyanın en kötü şey gibi görünüyordu fark etti. Horlama.

Yine de, akademik jüri kalır. Psikolog olarak Suky Macpherson söyledi: “Bu tema net bir cevap ile, kitlesel tartışmalıdır Onların bir psikanalitik çerçeve ya da daha davranışçı bir geliyor bağlı olarak, konuyla ilgili bölünmüş en psikologlar bulacaksınız analistler tüm ilgili.. eki, bu yüzden uzun süre tek başına ağlamaya tek başına bırakıldığında bebek bozuk bir yetişkin haline büyüyecek olduğunu düşünmek eğilimindedir. ”

Ve yine Macpherson yoksun uyku bir anne genellikle düzgün anne zor, ya da iş bulur çünkü “, ağlama kontrol kullanımı anne doğru derece sempatik Duygusal yoksunluk uzun vadeli sorunlara yol açabilir, evet -. Fakat biraz ağlama yok duygusal yoksunluk olarak ilk yıl sayısı? Bu çocuğun sol için derecesine bağlıdır. yeni anne doğum sonrası depresyonu yaşıyor ile NHS çalışmış olanların, ben ağlıyor kontrol hissediyorum bebekler için anneler için iyi ve bu nedenle muhtemelen gayet iyi. ”

“Ni-gece” ve sonra da odayı terk: o benim yatakta onu teddies yalan nerede kızım bir oyun icat bu konuda bütün artık suçluluk son olarak, geçen gün buharlaşan, söylüyorlar. Üç saniye. Daha sonra aşağıdaki önce geri gelip, işlemi tekrarlayın: “Ni-gece” ve yeniden bırakır. O histerik olduğunu düşündüm. Ben o bizim yatmadan rutin tarafından korkunç yaralı görünmüyordu yansıtan tutamadı. Bunun yerine o komik buldum.

Ve sonra da, uykuda olması çocuğun gerek yok. Bu hafta sona erdi Channel 4 serisi Bedtime Canlı olarak adlandırılan, Profesör Tanya Byron aileler tavsiye: “Onlar uyurken Çocuk beyinleri büyüme hormonları serbest, bu yüzden yeterince onları en iyi başlangıcı vermek için kendi yaş grubu için uyku almak çok önemlidir.” Barcelona Akademik sekiz veya dokuz saat uyku altı ve yedi yaş 11’e 10 saat uyku olanlar daha okulda kötü performans keşfetti. Bu arada Amerikan araştırma diyet ve egzersiz değil, aynı zamanda uyku eksikliği sadece çocukluk obezite salgını bağlantılı bulunuyor. Belki Uyku sikiş sadece komik bir resim kitap değil git – gerçek bir sinir dokundu. Biz tüm araştırma okudum ve sıkı rutinleri istemiyoruz, ama ya bir dengesiz çocuk oyuncağı olmak istemiyorum. Uzlaşma nedir?

Peki, ben uzlaşma Ailemde ne olduğunu biliyorum. Ailem son zamanlarda çok kalıyorum ve benim 80 yaşındaki babası yatmadan önce kendi girer. Daha yavaş, istikrarlı bir varlığı, onu geri sürtünme ve onu tekrar karyolası onu ortaya koyan, yavaşça o, ezbere “Kudüs” ve “Waltzing Matilda” bilir onu iki şarkı şarkı, yarım ışığında bebeğim yanında oturuyor. Kolayca kendi sert haline bırakıldığı zaman, onu uyku almak için onu 45 dakika sürebilir, ben 15 yılında yapmış olabilirsiniz. Onun nazik yoludur.

O da yardım etmek için burada olduğunu geceleri uyku gitmeyecek zaman oldukça seviyorum. Onları sadece hikayeleri ve şarkıları ile bir odada sıkışmış, birlikte bu ekstra saat olan düşünmek istiyorum. Ben karanlıkta ve film gizlice olsaydı, o zaman olur – ama yatmadan, bütün sihirli bunu yapamazsınız olmasıdır. Yatmadan aile albümler halinde yapmaz. Benim iPhone almak ve kızım uyku yumuşak bilinç içine uyanıklık sürüklenen Instagram için gitmiyorum.

Ben bazen, yerine iş hokkabazlık ve kızımın bebeklik çıkıyor isterdim, biz, annem Yorkshire bir tarım köyü bebekleri yükseltmek için işten birkaç yıl almaya kullanılan ailem gibi yaşadı. O doğal emek ile ağrı kesici gerek yoktu, ben başardı daha uzun süre anne sütü. Ben bana geceleri uyku var nasıl ona sor.

“Evet,” diye itiraf ediyor, “Bir korkunç uyuyan vardı. Sadece kötü. Ben kimyager gitti ve bana Phenergan, dışarı çaldı bir sedatif antihistaminik verdi kadar.” Yüzüm düşer. “Bu 70’lerde yasal olduğunu,” diye devam ediyor. “Çizmeli karşı fazla! Hepimiz Ama bu yeterli değil, bu yüzden doktor Vallergan reçete, ve sonra hepimiz biraz huzur var ki. Kullanıyorlardı.” Bu tamamen yeni bir bilgidir. Ailem uyku bana ilaç verdin!

“Ben gerçek bir uyuşturucu bağımlısı haline benim bebeğim dönmüştü endişe başladınız,” annem, devam ediyor “bu yüzden sonunda onu sürdü.” Ben bir karyolası sıkışmış bebek bana ve Trainspotting de Renton gibi gidiyor soğuk hindi düşünün. Annem çocuk koruma böyle uzun ve şanlı kariyer için gitti olmasaydı, bazı soruşturma yapmak için cazip olacaktır. Bu yüzden o ilaçlar beni çıkardı ne oldu ona sor. O orta mesafe içine bakar.

“Baban yukarı gitmek ve yarım ışığında hikayeleri okumak için kullanılan,” diye cevap verir. “Ve size şarkı. ‘Waltzing Matilda’ ve ‘Kudüs’, sanırım, saatlerce, nihayet uykuya daldı kadar.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir