Dondurucu Hava Hayvanları Tehdit Ediyor

By | 05 Nisan 2013

İngiltere’nin sürekli dondurucu hava yabani hayvanlar, kuşlar ve ülke genelinde böceklerin zamankinden daha fazla sayıda tehdit ediyor, uzmanlar uyardı. Geçerli soğuk büyü – rekor uzun biridir – özellikle zaten kendi habitat ve iklim değişikliklerinin kaybına hayatta kalmak için mücadele yaratıklar etkiliyor.

Örnekler zaten son üç yılda sayıları yıkıcı bir kayıp yaşadı ve şimdi kötü soğuk hava etkilenir kirpi, içerir. Buna ek olarak, hazırda çıktıkları zaman böyle çim yılan ve köryılan gibi sürüngenler güneşli, sıcak koşulları gerektirir tehdit etti. Böyle bir olasılık hala uzak olduğunu, meteorologlar söylüyorlar.

Böyle peçeli baykuş ve alaca baykuş gibi Kuşlar bile sorunlarla karşı karşıya. “Esmer ve ahır gibi Baykuşlar avlarını işitme güveniyor – özellikle tarla fareleri, fareler ve fareler -. Onlar yere koşturuyor Ama kar veya sertleştirilmiş zemin çok zordur,” RSPB şehrinden Ben Andrew dedi. “Bunun sonucu olarak, baykuş motorlu araçlarla, diğer kuşlardan veya çarpışma saldırılarına karşı onları açık bırakarak, gündüz av gerekir.”

Yabani hayvanlar sert hava ile başa çıkabilirim, uzmanlar kabul ediyorlar, ama mevcut soğuk büyü uzunluğu sıcaklıklar Nisan ayı sonuna kadar onların ortalama seviyeye dönmek için olası uyarısında tahmincileri ile, eşi benzeri yoktur. O zamana kadar, zarar büyük bir milletin yaban hayatı için yapılmış olabilir. Birçok bitki ve böceklerin geç ortaya çıkmakta iken Kurbağalar üzerinde donmuş kendi havuzları için sadece spawned var, hangi türlerin onlara bu besleme bir zincirleme etkisi vardır.

Fırtınalar da istenmeyen bir etkiye sahip bulunmaktadır. “İngiltere’nin doğu kıyısında Seabirds – Özellikle, puffins içinde – güncel koşullarda balık yakalamak için mücadele,” Andrew dedi. “Onlar kötü beslenen ve zayıf olmak ve sonunda ölür ve onların yüzlerce kıyılarında karaya vurmuş edilmektedir. Guillemots, razorbills, karabataklar ve martılar da etkilenir. Ayrıca, başta yem hangi tür goldcrests, uzun kuyruklu göğüsleri ve kuşugiller gibi küçük kuşlar, küçük böceklerle, özellikle zor olan soğuk hava buluyorlar. ”

Kirpiler için, uzun süreli soğuk hava özellikle şiddetli bir etkisi olmuştur. “Kasım veya Aralık geçen yıl hazırda girdi Birçok hayvan hala uyuyorsun,” Fay Vass, Kirpi Koruma Derneği’nin başkanı söyledi. “Hava henüz onları uyandırmak için yeterince sıcak değildir. Genellikle şimdiye kadar ve yaklaşık olacaktır.”

Sorun bir kirpi uzun uykuda kaldığını oldu, zayıf aldım ve bir hayvan uyanıklık kendisini geri vardı az enerji, Vass ekledi. “Bu kış uykusuna girdiklerinde bir hayvan ne kadar sağlıklı ve iyi beslenmiş bağlıdır. Ancak genel olarak, uzun soğuk hava sürer, hiç uyanmak olmaz hayvanların büyük sayı.”

Zaten hazırda uyandı vardı o kirpi karşılaştığı sorunları daha iyi idi, Vass dedi. “Onlar herhangi bir gıda bulmak zor bir zaman yaşıyorsanız ve bir şeyler yemek için gündüz umutsuz, bahçelerin içinde görünen hayvanların raporları artan sayıda alıyorsanız.”

1980’li yıllarda, İngiltere’de 30m kirpi civarında olduğu tahmin edilmiştir. Bugün, hayvanların yaşam alanlarının önemli bir erozyon sayesinde, bir milyon daha az bulunmaktadır. Bu yılki kış boyu ve sürekli gaddar koşulları umudu etkisi sadece bu kez her yerde memeli umutları kötüleşir.

Milletin kelebekler için durum en azından şimdilik, daha az tehlikelidir. Ancak, devam buzlu havalarda ciddi etkileri olabilir. “Nisan kelebekler için uyanma zamanı,” Richard Fox, Butterfly Conservation de anketler yöneticisi dedi. “Onlar hala donma olduğunda, o yiyecek almak için yeteneklerini çok ciddi sonuçları olabileceğini. Yaparsanız bu koşullar devam ederse çoğu açlıktan ölebilir.”

Kötü etkilenen olacak Türlerin yüksek kahverengi fritillary (Fabriciana adippe) içerir. Bu İngiltere’nin güneyinde ve batısında sadece birkaç dağınık yerlerde bulunan Britanya’nın en tehdit kelebek vardır. “Kalıcı soğuk hava sadece yüksek kahverengi şeyler için bile zor hale gidiyor,” Fox ekledi.

Ciddi İngiltere’de tehdit ve sürekli soğuk hava savunmasız vardır kelebek Diğer türler Burgundy Dükü (Hamearis Lucina) ve inci sınırlanmıştır fritillary (Boloria euphrosyne) içerir.

Kamu yardımcı olabilir Uzmanlar stres. RSPB kuş evi düzenli yüksek enerji, yüksek yağlı yiyecek ile tepesinde tutmak ve su yemekleri dolu tutmak için evsahipleri çağırdı. Benzer şekilde, Kirpi Koruma Derneği bol su kaynakları ve aynı zamanda gıda bırakılmasını önerir, etli kedi veya köpek yemek veya uzman kirpi gıda ya.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir